• Dieťa nielen milovať, ale hlavne rešpektovať jeho vlastnú identitu a osobnosť.

1.9.1993 sa pre 255 žiakov otvorila brána osemročnej Základnej školy Centrum 1 Hnúšťa. 1.7.2002 získala škola štatút právnej subjektivity.

Od 1.7.2008 funguje ako Základná škola, Klokočova 742, Hnúšťa a do dnešných dní poskytuje základné vzdelanie všetkým žiakom bez rozdielu. Sme moderná škola implementujúca inkluzívne vzdelávanie žiakov v pekných funkčných priestoroch, ktoré tvoria učebne, telocvičňa, jedáleň, školské ihrisko a dvor.

Našu prácu zameriavame na výchovu k environmentálnemu cíteniu a príprave žiaka na život. Dôraz kladieme na hodnoty ako: úcta, zodpovednosť, tvorivosť a národné cítenie. Pozornosť venujeme aj komunikačnej zručnosti v slovenskom a v anglickom jazyku.