Každý poriadny prvák vie na konci školského roka čítať, písať a počítať. Počas vyučovania v prvom ročníku však musel zvládnuť veľa náročných úloh, a tak sa mu možno občas zacnelo za materskou školou. V jeden júnový deň sa preto prváci vybrali na návštevu MŠ Klokočova, kde ich krátkym programom s básničkami a pesničkami privítali deti, ktoré sa už od septembra stanú ich spolužiakmi. Spoločne s nimi si potom užili hry v záhrade. Pani učiteľky sa zaujímali o vyučovacie výsledky svojich bývalých zverencov, a za ich šikovnosť ich odmenili sladkým cukríkom. V materskej škole bolo fajn, ale teraz sa už všetci tešia ma svoje prvé vysvedčenie.