Práve dnes sa začal v poradí už piaty stridží deň. 13. december je sviatkom svätej Lucie. V niektorých štátoch je tento deň dňom svätého svetla a ,,najkrajším dňom v roku", ako symbol návratu svetla a kolobehu štyroch ročných období. Žiaci našej školy si tento deň dnes pripomenuli zvyklosťami a obradmi z minulosti, kedy bola Lucia považovaná za bosorku a spájaná s čarami. Dievčatá poobliekané ako Lucie spolu so strigou vymetali všetky kúty v našej škole, aby z nej odohnali negatívne sily. Spolužiakom, učiteľom, tetám kuchárkam a tetám upratovačkám zaspievali, zatancovali a zavinšovali k blížiacim sa Vianociam. Žiaci si formou zážitkového učenia priblížili ľudové tradície v predvianočnom období a spríjemnili si čakanie na blížiace sa Vianoce.
E.U.
Mikuláš, Mikuláš, bol som dobrý, čo mi dáš...