11.januára 2012 sa konal v Rimavskej Sobote už 19. ročník obvodného kola Šaliansky Maťko. Ako každoročne aj tentokrát sa na ňom zúčastnili 3 naše víťazky v jednotlivých kategóriách školského kola - Ivanka, Karinka .Janka.
Každý, kto postúpi do vyššieho kola akejkoľvek súťaže, by chcel vyhrať a preto sa snaží vydať zo seba to najlepšie,čo v ňom je.Inak to nebolo ani tentoraz.Dievčatá recitovali pekne nahlas,text ovládali, ale sami zistili, že pri konkurencii ostatných účastníkov, nebolo ľahké obstáť.A le na súťaže sa nechodí,iba vyhrávať,ale aj pozorovať tých najlepších a snažiť sa im vo svojich výkonoch priblížiť. Držíme vám palce nabudúce a za vašu snahu ďakujeme.

