Dňa 21.3.2014 , keď vonku svietilo krásne slniečko a všetci sa tešili z krásneho dňa,
moji kolegovia prezentovali svoje kompetencie .Kompetencie, ktoré sú potrebné až
nevyhnutné pre dnešného pedagóga.Prezentovali svoje IKT zručnosti,komunikačné zručnosti,
vystupovanie na verejnosti,zdôvodňovanie svojich postojov a názor atď.Najviac však dominovala
TVORIVOSŤ. Ukázali, čo " všetko" dokážu so svojimi žiakmi robiť na rôznych hodinách a hlavne to
medzipredmetovo previazať.Vytvoriť kontext. Dať tomu "ducha" -zmysel.A deťom sa to páči.
Ukázali , že aj v kolektíve sú "tímoví " a posilnilo to naše pedagogické jadro. Dokonca sme zistili,
že sme sa posunuli vpred .Pre všetky tieto a aj iné dobré pocity môžu aj oni dnes v pozdnejších hodinách
chytiť slniečko za nohy a potešiť sa s ním.Ja som na nich hrdá. A tiež bežím za slnkom...
riaditeľka
Na to, aby sme vedeli porozumieť stromom, počuť ich "radosti a sťažnosti", musíme poznať ich život a podmienky. Na tejto téme pracujú druháci spolu so žiakmi z Mostu z Českej republiky v rámci eTwinning projektu. Tvoria, študujú, vymieňajú si navzájom vedomosti a zaujímavé úlohy nielen na pobavenie, ale hlavne pre poučenie. Život stromov je bohatý, preto aj tento projekt pokračuje až do mája.
Dňa 10.3. 2014 si v prednese poézie a prózy zasúťažili aj žiaci 2.- 3.ročníka. V 1.kategórii ich súťažilo 18 : v próze 7 žiakov a v poézii 11 žiakov. Tento rok bola konkurencia veľká. Všetci žiaci vedeli svoje texty naspamäť, pracovali s hlasom, mali kontakt s publikom a túžili zvíťaziť. Vieme, že príprava bola náročná, a preto si veľmi ceníme snahu žiakov pracovať na sebe. A tu sú víťazi:
Áno. Aj meno má svoj obraz. Druháci si kreslili svoje meno na etickej výchove. V ich kresbe sa odrazil vzťah k sebe samému - sebaúcta. Často sa stretávame s nedôverou a negatívnym postojom k sebe samému a svojim schopnostiam. Mnohé veci žiaci nedotiahnu do konca nie preto, že to nezvládnu, ale neveria si a jednoducho to neskúsia. Deti sú málo motivované a povzbudzované zo strany svojich blízkych - rodičov, súrodencov, kamarátov. Pritom stačí všímať si hlavne to pozitívne, pochváliť deti za úspech a pri neúspechu ich povzbudiť a pomôcť napraviť chyby a nedostatky. Stačí im dať tak málo - kúsok svojho času a lásky. Nestojí to nič.