1.september - je jeden z dní,ktorý má veľké čaro a veľkú moc.Otvára brány mnohých škôl
na Slovensku a dáva tak možnosť všetkým deťom v našej krajine- byť niekým, byť rovným.
Dáva nám nový začiatok, ktorý otvára nové nádeje, možnosti, poznania...Týmito slovami začal
nový školský rok v našej škole .Po slávnostnom otvorení mali žiaci a učitelia možnosť pospomínať
na letné prázdninové dni a povzbudiť sa do nového školského roka.
Prajem nám všetkým , aby energia , ktorú sme počas prázdnin načerpali, vydržala čo najdlhšie a aby nás
motivovala ísť ďalej za pozitívnym cieľom.
riaditeľka školy
ktovať a tiež mu vysvetliť , že je to normálne.
V júni sme si pripomenuli Svetový deň životného prostredia. Pri tejto príležitosti sa žiaci 1.A a 1.B zúčastnili projektu Detektív v meste. Stali sa akýmisi pozorovateľmi. Cieľom bolo, aby si všímali svoje okolie a neboli ľahostajní k jeho stavu. Našli sa aj pozitívne reakcie, ale viac bolo tých negatívnych. Zatiaľ sa učia problémy identifikovať, následne ich budeme vieť k tomu, aby boli aktívni v ochrane životného prostredia.
Celý dnešný deň venovali prváci zdraviu. Dozvedeli sa, ako pestovať a udržiavať telesné a duševné zdravie. Počas dňa zažili veľa aktivít - prezentáciu o správnom životnom štýle, besedu so slečnou školiteľkou Dominikou, ktorá deti učila správnu hygienu zubov a ústnej dutiny. K novým vedomostiam pridali tie, ktoré získali na hodinách prírodovedy a úspešne zvládli kvíz o zdraví. Deň ukončili ovocnou bublaninou a diplomom. Ich domácou úlohou ostalo šíriť tieto informácie aj u svojich blízkych.
V pondelok 24. 6. 2013 mali prváčikovia možnosť zaspomínať si na hry v materskej škole. Predškoláci ich už čakali v záhrade
Už od 1.triedy sa snažíme deti nielen vzdelávať, ale hlavne vychovávať. Cieľom je, aby si žiak uvedomoval vlastnú jedinečnosť a hodnotu, ale zároveň rešpektoval názory a osobitosti ostatných spolužiakov, bol hrdý na seba a svoju rodinu, vážil si ľudí a všetko živé okolo seba. Staviame na vlastnostiach, ktoré deti získali vo škôlke a svojej rodine. Niekedy je to ťažký, ale nie nemožný proces. Najlepším spôsobom je hra, spolupráca, rozhovor, kresba a príjemná pracovná atmosféra.
Dnes 20.06.2013 sa uskutočnili prezentácie žiakov 9.ročníka, kde mali preukázať
Prvý rok v škole prešiel našim prváčikom ako voda. Prišiel čas rozlúčiť sa so šlabikárom. Pani učiteľky a deti za pomoci pani Marienky, pani Evky a pani Janky z Knižnice prof. Štefana Pasiara najznámejšiu prvácku učebnicu zamkli do čarovnej truhlice. Odteraz budú čítať knihy, ktoré si môžu požičať v knižnici bezplatne. Spolu s Písmenkom oslávili jeho 25 narodeniny a vyriešili veľa zaujímavých a zábavných úloh. Predviedli, čo sa v 1.triede naučili. Je obdivuhodné, koľko písmeniek, čísel a iných vedomostí sa zmestí do malej detskej hlavičky.