Vianoce sú najkrajšie sviatky roka, počas ktorých sa každému naplní srdce radosťou, lebo sa neoddeliteľne spájajú so spomienkami na detstvo, s rodinou, láskou a priateľstvom.Tradičné vianočné zvyky, ktoré často dodnes dodržiavame, vytvárajú most zo súčasnosti až do ďalekej minulosti, k našim kultúrnym koreňom. Okrem vyzdobeného stromčeka, počúvania vianočnej hudby, vzájomného obdarúvania sa, vianočné sviatky nemôžu byť bez dobrôt na vianočnom stole. Okrem chutného jedla nesmú chýbať sladké koláče a hlavne chutné a voňavé medovníky. Túto neodmysliteľnú tradíciu pečenia medovníkov si vyskúšali aj naši žiaci. Pod pozorným okom pani M. Zdechovanovej žiaci tretieho až ôsmeho ročníka piekli a zdobili medovníky, robili nepečené čokoládovo - kokosové guľky, maľovali šišky a aby sa im lepšie pracovalo, dokonalú predvianočnú atmosféru im dotvárali melódie vianočných pesničiek. Chceli by sme sa pani Zdechovanovej poďakovať, že si našla čas a naučila žiakov jednoduchý recept na chutné medovníky a čokoládové guľky. E.U.
Vitaj, vitaj, Mikuláš,