Novinky
- 16mar
Tretiaci na exkurzii v Rimavskej Sobote
Dňa 13.3.2015 sa žiaci 3.ročníka vybrali na vlastivednú exkurziu do Rimavskej Soboty. Hlavným cieľom bola návšteva Gemersko-malohontského múzea a prehliadka mesta. Odchod spred školy bol trochu upršaný, ale nikomu to nevadilo, lebo všetci sme sa tešili na nové zážitky. Po príchode do Rimavskej Soboty nám počasie začalo priať a prestalo pršať. Pri prehliadke mesta sme zavítali do Ekorelaxu, kde nás milo privítali. Žiaci mohli vidieť krokodíla, korytnačky, hady, šváby, tarantuly, papagáje a iné zvieratká. Potom sme sa presunuli do Gemersko-malohontského múzea. Celým múzeom nás sprevádzala milá sprievodkyňa, ktorá nás zaujímavým rozprávaním oboznámila s históriou nášho regiónu. V úvode prehliadky žiaci videli výstavu prác súťaže "Vesmír očami detí", kde si našli aj vlastné výtvarné diela. Zo stálej expozície ich najviac zaujali vykopávky z Hajnáčky, zbrane, vypchaté zvieratá a samozrejme múmia. Vrátili sme sa trochu unavení, ale plní zážitkov a pekných spomienok. J.C.
- 16mar
„Prezentácia môjho projektu“ - „The presentation of my project“
S projektmi sa štvrtáci stretli už veľakrát na rôznych vyučovacích hodinách. Majú skúsenosti jednak so zbieraním potrebných informácií, s výrobou projektu, ale i so samotnou prezentáciu. Slovná zásoba v materinskom jazyku im dáva dostatočný priestor na vyjadrovanie. Čo sa však stane, ak potrebujeme potrebné informácie vyjadriť v cudzom jazyku? Zrazu je výroba a celkové výtvarné spracovanie tou jednoduchšou časťou. Oveľa náročnejšie je postaviť sa pred spolužiakov a prezentovať svoju prácu ústne. Je zrejmé, že tu dôležité miesto zohráva aj domáca príprava. S takou neľahkou úlohou sa popasovali štvrtáci na hodine angličtiny s témou: „ Wild animals“ – „Divožijúce zvieratá“. Rozprávali a opisovali napríklad varana komodského, dikobraza, papagája či snežného leoparda. Ich prezentácia zahŕňala miesto a krajinu výskytu zvieraťa, jeho sfarbenie a druh potravy. Potešujúce bolo, že túto aktivitu sa pokúsili svojím spôsobom zvládnuť aj menej zdatní angličtinári. Vďaka práce nad týmto projektom si žiaci overili nielen vyjadrovacie schopnosti, ale rozšírili aj svoju aktívnu slovnú zásobu. ER
- 11mar
Vesmír
SLNKO, HVIEZDY a MESIAC sú súčasťou nekonečného priestoru zvaného VESMÍR. Aj naša planéta Zem, na ktorej je možný život, patrí do tohto vesmírneho priestoru, ktorý ľudia bádali už oddávna.Najskôr hviezdy pozorovali len voľným okom, až neskôr používali ďalekohľady. Aj žiaci 4.B triedy nazreli na hodine PDA do vesmíru. Prehĺbili si informácie o Slnku, Mesiaci, planétach Slnečnej sústavy. Prezentáciou a prácou na interaktívnej tabuli či pokusmi si prakticky priblížili napr. informácie o kráteroch na Mesiaci, slnečnom svetle, súhvezdiach,...O výsledky svojich pozorovaní a získané vedomosti sa podelili s ostatnými žiakmi v pripravenom projekte o vesmírnych telesách, ktorý zdobí priestory našej chodby.
M.A.
- 05mar
Hviezdoslavov Kubín
4. marca 2015 si v prednese poézie a prózy zasúťažilo aj 17 žiakov z 1. - 3. ročníka. Najmladší prváci svojím odvážnym prejavom vôbec nezaostávali za skúsenejšími druhákmi a tretiakmi. Všetci si zaslúžia veľkú pochvalu za prípravu a veľmi dobrý prednes, ale víťazmi sa mohli stať len tí najlepší. Dnes sa to v I. kategórii podarilo nasledujúcim žiakom:
Poézia - 1. miesto - P. Muránska ( II. B )
2. miesto - M. Hoľka ( III. B )
3. miesto - T. Sýkorová ( I. A )Próza - 1. miesto - B. Huňa ( III. A )
2. miesto - F. Jahodníková ( II. A )
3. miesto - D. P. Frgolec ( II. B )KB
- 06mar
Hviezdoslavov Kubín - školské kolo
Dňa 3.3.2015 sa uskutočnilo školské kolo 61. ročníka súťaže v prednese poézie a prózy Hviezdoslavov Kubín. O tom, že naši žiaci majú vzťah k umeleckému slovu, svedčí aj počet recitátorov. V druhej a v tretej kategórii sa porote predstavilo 26 súťažiacich. Porota nemala ľahkú úlohu pri výbere postupujúcich, pretože všetci sa snažili predniesť svoju ukážku čo najlepšie.
Umiestnenie: II. kategória - poézia: 1. miesto Ema Kovalančíková IV.A
2. miesto Jana Kúdelková V.A
3. miesto Kristína Svinčiaková IV.B
III. kategória - poézia: 1. miesto Karin Katreniaková IX.A
2. miesto Michaela Ľuptáková IX.A
II. kategória - próza: 1. miesto Miroslav Barto V.B
2. miesto Timea Demeterová IV.A
3. miesto Katarína Sojková V.B
III. kategória - próza: 1. miesto Matej Temiak IX.A
2. miesto Lucia Katonová VII. roč.
3. miesto Zuzana Paľová VIII.B
Žiakom postupujúcim do obvodného kola - Emke, Mirkovi, Karinke a Maťkovi prajeme, aby svojím prednesom oslovili aj porotu v Rimavskej Sobote a aby dosiahli čo najlepšie umiestnenie.
D.L. a E.H.
- 02mar
Prevencia pred chrípkou
Proti nachladnutiu či chrípke je najlepšia prevencia. Zima predstavuje záťaž na náš imunitný systém, preto ho treba chrániť a posilňovať. Ako si s tým máme poradiť i my, žiaci 4. ročníka, sme sa dozvedeli formou prezentácie na hodine informatickej výchovy.Športovanie je nielen výsadou pekného počasia, možno si vybrať z mnohých disciplín aj v zimnom období. Môžeme sa rozhodnúť či už pre šport na čerstvom vzduchu v podobe lyžovania a korčuľovania alebo si zaplávame v krytom bazéne.Na organizmus zle vplýva sychravé a chladné počasie, nedostatok svetla a nedostatočné oblečenie alebo naopak, niektorí z nás to s oblečením preženú a potom sa pod niekoľkými vrstvami odevu napriek chladnému vonkajšiemu vzduchu potia. Nezabudnime ani na vyváženú stravu a zvýšený prísun vitamínov. Snažme sa jesť veľké množstvo zeleniny a ovocia, ktoré sú prírodným zdrojom mnohých zdraviu prospešných látok. Miestnosti v zimnom období pravidelne vetrajme a neprekurujme, pretože vo vysokej teplote sa vírusom a baktériám skvele darí.Na záver sme si vytvorili na PC jedálniček zdravých i nezdravých jedál. M.Slov.
- 01mar
Olympiáda ľudských práv
Ako sa volá základný medzinárodný dokument o ľudských právach? Ktorý deň sa stal Dňom ľudských práv a prečo ? Uveďte príklad aspoň na jeden predsudok. Ako inak nazývame schopnosť predvídať a niesť následky svojich činov? Tieto a podobné otázky a úlohy zazneli na tohtotýždňovej Olympiáde ľudských práv, ktorú sme zorganizovali v našej škole. Bola určená žiakom piateho a šiesteho ročníka. A aké boli výsledky? 1.miesto : VI.ročník; 2.miesto : VII.ročník; 3.miesto : V.B . Cieľom olympiády bolo uvedomiť si a vedieť, že : " Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti a v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné, nescudziteľné, nepremlčateľné a nezrušiteľné." / Ústava SR, Základné práva a slobody /
- 01mar
Školský ples
Minulý piatok sa žiaci našej školy v rámci protidrogovej prevencie mohli zúčastniť školského plesu, ktorý mal byť jedným z návodov, ako príjemne a zmysluplne tráviť voľný čas. Z ankety spracovanej v počítačovej prezentácii sme sa dozvedeli, ako najradšej trávia voľný čas chlapci, ako dievčatá a čo preferujú. Našťastie sa medzi záľubami objavil okrem Facebooku aj šport a prechádzky. S radosťou môžeme skonštatovať, že naši žiaci sa radi stretávajú a vedia sa zabaviť tancom, spevom a spoločenskými hrami.
J.J.
- 28feb
Vševedkovia ďalej skúmajú
V rámci záujmového útvaru VŠEVEDKO tretiaci pokračovali v skúmaní zákonitostí prírody v našej chemickej učebni. Teraz si pokusmi overili, že vzduch a voda sa vplyvom tepla rozpínajú, teda zväčšujú svoj objem. Práve vďaka rozťažnosti látok vplyvom tepla môžeme používať vynález teplomer. Jeho fungovanie si deti overili výrobou jednoduchého vodného teplomeru - stačí na to sklená fľaša, slamka, plastelína, papierik s nakreslenou stupnicou, voda s potravinárskym farbivom a rýchlovarná kanvica. A samozrejme opatrnosť, keďže pracovali s horúcou vodou. Ďalší pokus bol o miešaní základných farieb, vďaka čomu vzniknú mnohé iné farby a ich odtiene. Takéto učenie hrou a praktickými pokusmi je nielen zábavné, ale deťom ostane v pamäti oveľa dlhšie ako obyčajná poučka.
ML
- 01mar
Napínavé súťaženie o zdravej výžive
Konanie ľudí značne závisí od skutočnosti,akým životným hodnotám pripisujú najväčší význam. Medzi dôležité hodnoty v živote patrí v prvom rade zdravie. Nie každý z nás si to uvedomuje,pretože existujú ľudia,ktorí svoje zdravie nedoceňujú a málo vedia o zdravej životospráve. Viesť najmä mládež ku zdravému životu,zásadám správneho stravovania treba odmalička a v tomto smere zohráva významnú úlohu dobrý príklad dospelých. O tom, na akej úrovni sú vedomosti našich žiakov o zásadách zdravého stravovania veľa prezradil kvíz na túto tému. Zúčastnilo sa ho päť trojčlenných a jedno dvojčlenné družstvo žiakov druhého stupňa od šiesteho po deviaty ročník. Kvíz sa uskutočnil 26.2.2015 a pozostával z troch kôl. V dvoch teoretických kolách sa súťažiaci opierali o svoje doterajšie vedomosti,vyberali si správnu odpoveď spomedzi viacerých možností. V treťom kole ich čakala praktickejšia úloha. Každé súťažné družstvo navrhovalo jedálny lístok na celý deň,aby najlepšie vyhovoval zásadám zdravej výživy. Žiacke návrhy posudzovala porota,ktorej členkou bola i vedúca školskej jedálne pani Zdenka Brádňanská. Záver kvízu sa zdramatizoval rozstrelovými otázkami o druhé miesto medzi triednymi družstvami 8.A a 8.B triedy. Niektoré súťažné kolektívy sa ozaj nedali zahanbiť, vzorne reprezentovali svoju triedu. Na treťom mieste sa umiestnilo súťažné družstvo 8.B triedy v zložení Lucia Králiková, Miroslava Bábelová a Zuzana Paľová, druhé miesto si vybojovali chlapci z 8.A triedy a to Ján Bálint, Marián Pauko a Majo Košarník.Prvé miesto po prekvapivom výkone právom patrí súťažiacemu družstvu šiesteho ročníka v zložení David Slovák,Ján Vetrák a Veronika Parobeková.
Z kvízu odchádzali žiaci obohatení o nové vedomosti,ale predovšetkým s presvedčením,že o zdravej životospráve netreba len hovoriť, ale viacej konať.
P.C.
- 26feb
VESMÍR OČAMI DETÍ
Dňa 25.2.2015 sme sa zúčastnili vyhodnotenia výtvarnej súťaže VESMÍR OČAMI DETÍ v Gemersko - malohontskom múzeu v Rimavskej Sobote. Súťaže sa zúčastnilo 18 škôl s 200 prácami. Naša škola sa zapojila do súťaže 17 výtvarnými prácami. Súťažilo sa v piatich kategóriach. V 2. kategórii ZŠ 1. - 4. roč. získal 1. miesto Matej Klimo z II.A triedy a v 3. kategórii ZŠ 5. - 9. roč. získala 2. miesto Viktória Hoľková z V. B triedy. Víťazné práce postupujú do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční v Hurbanove. Do tohto kola boli vybraté aj práce Fatimy Jahodníkovej z II.A triedy a Niny Stierankovej z III.B triedy. Víťazom blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov v ďalších výtvarných súťažiach. Výstava výtvarných prác v GMM potrvá do 20. marca 2015 a potom bude preinštalovaná do Hvezdárne bez postupujúcich prác. A tak má každý možnosť uvidieť krásnu tvorbu našich žiakov.
E.H.
- 25feb
Krajské kolo súťaže Šaliansky Maťko J.C. Hronského
Ako to obyčajne býva oddych strieda práca a tak sa nový poprázdninový týždeň začal krajským kolom súťaže Šaliansky Maťko v budove Matice slovenskej v Banskej Bystrici.Aj keď vo veľmi smutný upršaný deň, stretlo sa tu až 39 účastníkov v 3 kategóriách zo všetkých okresov Banskobystrického kraja. Po uvítaní nás svojím ľudovým tancom pozitívne naladila dvojica tanečníkov zo súboru Urpín. Po predstavení poroty sme začali súťažiť v jednotlivých kategóriách. Konkurencia bola veľká, každý sa snažil a naozaj mal čo ukázať.V kategórii 2.-3.ročníka súťažilo 13 chlapcov a dievčat prevažne z 3. ročníka. Po odznení ich výborných recitačných ba dokonca i hereckých výkonov ,mala porota neľahkú úlohu vybrať tých najlepších. Ešte pred vyhlásením výsledkov osobitne zhodnotila celkový prejav každého súťažiceho. Recitačný prejav našej žiačky Fatimky Jahodníkovej z 2. A triedy im podľa slov pani predsedníčky poroty vyrazil dych ,ocenili výber textu a prácu s priamou rečou.
Pri vyhlasovaní víťazov sme dúfali, že pri takom pozitívnom hodnotení sa nejaké to miesto ujde aj nám.Obrovský úsmev na tvári a výskok od radosti prinieslo vyhlásenie ,že na 1.mieste v kat. 2.-3.roč. krajského kola Šaliansky Maťko sa stáva Fatima Jahodníková. Srdečne jej gratulujeme! I.K
- 25feb
Zimný viacboj všestrannosti
"Nie je dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa." Aj takýmto krédom sme odštartovali tohtoročný zimný viacboj všestrannosti, v ktorom sa naši žiaci 1.-4. ročníka snažili podať čo najlepšie výsledky v štyroch disciplínach: skok do diaľky z miesta, hod plnou loptou, osmičkový beh a šplh.Tí najzdatnejší získali nasledovné umiestnenie:
Kategória 1.-2. ročník dievčatá: 3.-4. ročník dievčatá
1.m- T. Morová, F. Jahodníková 1.m- V. Cibuľová, P. Porubiaková
2.m-T. Morová, V. Frgolcová 2.m- D. Štajerová, E. Belicová
3.m- S. Bercsenyiová, A. Lukáčová 3.m- N. Stieranková, V. Bubelíniová
Kategória 1.-2. ročník chlapci: 3.-4. ročník chlapci:
1.m- J. Cibuľa, P. Jursa 1.m- M. Hurajt, S. Ulický
2.m- D. Tóth, R. Rapčan 2.m- T. Belica, J. Boľf
3.m- M. Cibuľa, L. Caban 3.m- M. Hronec, A. Kenický
Všetkým víťazom ešte raz srdečne gratulujeme!
M.A.
- 24feb
Výtvarná súťaž Fašiangy na Gemeri a Malohonte
V mesiaci február organizovalo Gemersko – malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote výtvarnú súťaž pod názvom „Fašiangy na Gemeri a Malohonte.“ Do súťaže sme prispeli 6 prácami a z toho dve obsadili 1.a 2. miesto.
1.miesto: Paťko Šagúl, III .ročník
2.miesto: Irenka Cibuľová , III. ročník
Sme radi, že aj týmto spôsobom sa môže zviditeľniť snaha a práca našich detí. Gratulujeme
I.H.
- 19feb
Zimné radovánky v ŠKD
Sneh a krásne počasie nás konečne vylákalo užiť si tie pravé zimné radovánky. Sane, boby, teplé oblečenie a rukavice nechýbali snáď nikomu. K tomu dobrá nálada a išlo sa. Síce len do parku, ale aj to nám stačilo na to, aby sme zažili riadnu tohtoročnú sánkovačku a guľovačku. Vyzimení ,ale vyšantení a príjemne unavení sme prežili jedno krásne odpoludnie v ŠKD. Dúfajme, že si to ešte zopakujeme.
ŠKD
- 18feb
Žiadne dieťa nie je zlé !?
Takto môžu hodnotiť svoje dieťa rodičia, okolie, ale aj učitelia v škôlke alebo v škole. Väčšinou sa to však týka povrchného nazerania na dieťa, ktoré možno len nemá svoj deň, je mrzuté, nesústredené, bez nálady. To ale neznamená, že je zlé a nezvládnuteľné, hoci aj také sa nájdu. Deti vo všeobecnosti nie sú zlé, iba neposlušné či hyperaktívne, a práve vtedy si vyžadujú viac pozornosti od rodičov, učiteľov, resp. blízkeho okolia. Zlé deti môžu byť také, ktoré cielene a vedome niekomu ubližujú, ale aj také, ktoré majú dostatok lásky a len tak z rozmaru vystrkujú rožky, alebo sú to deti, ktoré práve svojím tzv. zlým a neposlušným správaním chcú upútať našu pozornosť. Dospelí väčšinou považujú deti za zlé, ak ich na slovo neposlúchajú a neplnia do bodky to, čo od nich žiadajú a nenapĺňajú ich predstavu o dobrom čiže dokonalom potomkovi. Vieme vôbec ako by malo vyzerať dobré dieťa? Veď ani my nie sme úplne dokonalí a pritom naše dieťa iba zdedilo z každého rodiča niečo, teda dobré i zlé vlastnosti. Keď sa deti hrajú, sú zabrané do nejakej činnosti, ktorá ich zaujíma, alebo keď sa s nimi rozprávame, čítame im rozprávky, odpovedáme na ich nikdy nekončiace zvedavé otázky, skrátka, keď sa im venujeme, tak určite nehnevajú a nie sú „zlé“. Takýto problém nastáva teda vtedy, keď sa chceme venovať len sebe a deti nepustíme k našim aktivitám a práci, napr. v domácnosti, a ony si práve nedokážu nájsť nejakú zábavu, ktorá by ich na istý čas zaujala. Deti sa často hnevajú, keď cítia, že pre ne nemáme dostatok času či pochopenie, potom dostanú amok, so všetkým búchajú, trieskajú, rozhadzujú hračky a stvárajú "psie kusy", len aby upútali našu pozornosť. V podstate sú dospelí zodpovední za to, že deti sú „zlé“, pretože neurobili všetko, aby boli dobré a šťastné.
Nezabudnite, deti sa nerodia zlé a dobré, deti sú také, akými ich robia ich rodičia a okolie. Sú odrazom toho, čo vidia, počujú a v akom prostredí žijú. KK
- 17feb
Fašiangy, pochovávanie basy
Fašiangy, Turíce, Veľká noc príde... jedna z najznámejších a na Slovensku najrozšírenejších fašiangových pesničiek. Jej slová a tóny melódie zneli 13. 2. celou telocvičňou na fašiangovom karnevale. Málokto však vie, že jej slová nie sú úplne pravdivé. Po správnosti nasleduje po Fašiangoch Veľká noc a presne sedem týždňov po Veľkej noci prichádzajú turičné sviatky. O tomto, ale aj o mnohých iných fašiangových zvyklostiach sa mohli žiaci 1. - 4. ročníkov dozvedieť v úvode karnevalu, kedy sa im starší žiaci predviedli v krátkom programe. Fašiangové obdobie je prechodom medzi zimným a jarným obdobím a je vyplnené zábavami a nadmerným jedením. Jedným slovom - svet je počas fašiangov ,,hore nohami". Fašiangy a aj všetky zábavy končia symbolickým pochovávaním basy. Nebolo tomu inak ani na našom karnevale. V rámci regionálnej výchovy sme po krátkom symbolickom obrade za prítomnosti kňaza, rechtora a smútiacich ,,pozostalých" ohlásili koniec zábavy a spoločne sme sa rozlúčili s basou Rózou. Všetky masky sa pripojili k smútočnému sprievodu a Rózu sme za náreku vyniesli von z telocvične. Touto ľudovou hrou, paradizujúcou skutočný pohreb, žiaci dali zbohom zábavám počas nasledujúceho pôstu. Krátkym programom si žiaci spestrili karneval a zároveň sa dozvedeli mnoho zaujímavých informácií z tohto obdobia. E.U.
- 17feb
Účinky sily - zážitkové a projektové vyučovanie
Človek sa takmer pri každej činnosti stretáva s účinkami sily. Prejavy jej pôsobenia považujeme za prirodzené. Účinky pôsobenia sily medzi dvoma telesami a priamym kontaktom si mali možnosť vyskúšať aj žiaci VIII. ročníka na vyučovacej hodine fyziky. Žiaci znázorňovali, ako môže človek pôsobiť silou na rozličné predmety a jej účinky zaznamenávali do zošitov. Navrhovali rôzne experimenty, riešili rôzne úlohy, v ktorých by dokázali vzájomné silové pôsobenie medzi telesami. Po skončení tematického celku si navzájom odprezentovali pekné projekty. E.U.
- 17feb
Jarné prázdniny
Žiaci majú možnosť v rámci jarných prázdnin od 16.-20.02.2015 relaxovať a oddychovať,načo sa patrične pripravilo aj počasie.
Svojimi slnečnými lúčmi dobije všetkým chýbajúcu energiu a 23.02.2015 môžeme znovu s chuťou vykročiť do riešenia,hľadania
nového ,odkrývania nepoznaného.Tak ešte pár pekných stretnutí s priateľmi a blízkymi a vykročíme...
- 17feb
Ako sme začali február?
Keď Vám poviem , že vzdelávaním, budete sa čudovať?Asi nie. Hneď v prvý pracovný deň vo februári, keď si žiaci užívali polročné prázdniny, zamestnanci školy sa vzdelávali- školská legislatíva, novinky v školstve,školské smernice , bezpečnosť pri práci s elektrickými spotrebičmi...Na druhý deň spolu so žiakmi začali v rámci NP pracovať nad elektronickým testovaním. Žiaci 2.stupňa si tak mohli preveriť svoje vedomosti zo SJL,INF, FYZ,BIO a učitelia dostali spätnú väzbu,čomu v učive treba venovať ešte viac pozornosti.Nezabudli sme ani na súťaže a naši žiaci sa zúčastnili okresného kola geografickej olympiády.Naši chlapci,Ivko a Majko,sa stali víťazmi a postupujú na krajské kolá.Pracovalo sa i nad dielami "Vesmír očami detí" , kde žiaci vytvorili naozaj krásne výtvarné diela , ktoré zaslali do regionálnej súťaže.Treba podotknúť , že práve v tomto období boli ocenení za výtvarný prejav "Fašiangy na Malohonte -karneval" aj naši dvaja žiaci z 1.st., Patrik a Irena. A aby toho nebolo málo,11 učitelia sa zúčastnili odborného seminára na tému Psychoterapia, socioterapia a dieťa, odkiaľ si priniesli vzácne poznatky, ktoré využijú v ich každodennej učiteľskej činnosti.A keď by si už človek myslel, že sily dochádzajú, tak kolegovia ukázali , že kde je vôľa a chuť , tak je i sila.Posledný deň pred prázdninami, 13.02.2015,pripravili pre deti deň zameraný na tradície a pripomenuli si s nimi Fašiangy,Turice a zakončili akciu veselým karnevalom.
Prečo to všetko? Lebo tvorivosť je naša hnacia sila,nové výzvy naša odvaha,deti naša "srdcovka".
riaditeľka školy
Prihlásenie
Zvonenia
Nedeľa 26. 1. 2025Fotogaléria
zatiaľ žiadne údajeNaša škola je zapojená do týchto projektov:
NIE šikanovaNIE
Rozvojový projekt: ENVIROPROJEKT 2022
Bylinko - EXPERTI
Zvýšenie kvality vzdelávania na Základnej škole Klokočova