Novinky
- 11dec
S Fedorom o sladkostiach
Kto by nemal rád sladkosti? Každý. Má ich rád aj náš nový kamarát Fedor, s ktorým nás prišla navštíviť pani Ciráková z pegogicko-psychologickej poradne. Život bez nich si nedokážeme predstaviť aj keď nám môžu spôsobiť vážne ochorenia - obezitu, cukrovku, zubný kaz,... Čokolády, keksíky, cukríky či džúsiky obsahujú oveľa viac cukru, ako sme si mysleli. Vedeli ste, že napríklad 1 krabička lentiliek obsahuje 10 kociek cukru? A my by sme mali za 1 deň skonzumovať v potrave 3 kocky cukru! Všetkých nás to zaskočilo. Popremýšľajme pred Vianocami, ako si ich urobiť zdravšie.
J.C. a M.L.
- 10dec
Netradičné mikulášske hry
Aby sme našim žiakom priblížili prekážky, ktoré musí Mikuláš prekonať, kým k nám dorazí, pripravili sme pre nich netradičné súťaže. V prvej súťažnej disciplíne žiaci behali s vrecom na pleci presne ako Mikuláši. V druhej dispciplíne si vyskúšali, ako ťažko sa pohybuje v mikulášskych čižmách. Tretia disciplína, skákanie vo vreci, bola náročnejšia, ale všetci ju výborne zvládli. V štvrtej si mohli vyskúšať, aké to má Mikuláš ťažké, kým zabalí sladkosti do balíčkov. Na poslednej disciplíne sme sa najviac zabavili. Štyria žiaci ťahali v deke spolužiaka, až kým sa všetci nevystriedali. Každý dostal sladkú odmenu a nakoniec prišiel aj Mikuláš, čert a anjel. J.C. a K.B.
- 10dec
Mikulášska noc v ŠKD
Prešiel rok a opäť sme sa rozhodli ,že strávime noc v ŠKD. Plní očakávania nám svietili očká, čo nás čaká a či príde aj vytúžený Mikuláš. A........?Poslal nám čerta .Žeby sme si nezaslúžili odmenu? Ale áno. Veď čert neprišiel pre naše zlé správanie, ale prišiel sa s nami potešiť. Doviezol sa na krásnom veľkom koči, ktorý ťahali dva nádherné koníky.Ako v rozprávke. Čert nás usadil do koča a previezol nás. Bol to krásny a nezabudnuteľný zážitok. Veď previesť sa na čertovskom koči, to by bol sen určite každého. Potom nasledovala večera, písanie listu Ježiškovi ,ktorý sme si boli aj sami poslať na poštu a so sladkými dojmami- šup do spacáku. „A náš Mikuláš? Čo ho čert zabudol poslať? Veď nám to sľúbil.“ „Ale prišiel.“ Keď sme v noci sladko spinkali, priniesol nám mikulášske balíčky priamo do našich čižmičiek. Veď sme si ich aj pekne vyčistili. A tak plní dojmov a zážitkov z tejto noci, ktorú dopĺňala vianočná atmosféra, sme sa vrátili k našim rodičom, aby sme im vyrozprávali, ako bolo. Už len čakať na odpoveď od Ježiška.
Ďakujeme anjelikom: Z, S, E, J, ale aj nášmu čertíkovi.
- 05dec
Dnešný Mikuláš v triede
Kedy viete, že to, čo robíte, robíte s láskou ? Keď prídete do práce a čaká vás toto...Keď vystretá rúčka, ponúka vám čokoládku, či inú maškrtku...,keď obrázok na papieri je len pre vás a objatie je tak silné a aj v tichosti veľavravné... Vtedy pochopíte, že peniaze nie sú všetko, lebo láska sa za ne kúpiť nedá. Ďakujem vám slniečka- prváčence moje, že robíte moje dni krajšími .Aj tie dnešné slzičky ma o tom presvedčili . A...šup,šup čistiť si čižmičky,aby ste dostali balíčky,veď Vy si ich predsa zaslúžite! M.Slov.
- 05dec
Učíme sa s Legom
Každý, kto sa už niekedy hral s Legom musí uznať, že postaviť model podľa predlohy nie je až taký problém. Postaviť však niečo z vlastnej fantázie, to je už zložitejšie. Veľmi dôležitá je predstavivosť, ale dôležitejšie je vedieť svoju myšlienku aj z lego kociek zrealizovať. To všetko potrebuje cvik a prax.A čo je lepšie ako spojiť zábavu a hravú výučbu? V 1.A triede sme si to teda vyskúšali. Rozdelili sme sa do dvojíc,vylosovali sme si slovo,ktoré sme mali z lega vytvoriť a pani učiteľka nám stopovala čas.Mysleli sme si,že to bude ľahké,no niektorým dvojiciam to trvalo aj 10 minút.Najrýchlejšími staviteľmi sa nakoniec stali Jakubko a Danko.Gratulujeme však i ostatným,pretože úlohu splnili všetci. M.Slov.
- 03dec
Medzinárodný deň ľudí s postihnutím
Tretí decembrový deň je v kalendári spomínaný ako Medzinárodný deň ľudí s postihnutím. V Spojených štátoch amerických vzniklo v šesťdesiatych rokoch hnutie „Nezávislý spôsob života“. Rozšírilo sa do západnej Európy a hľadá životaschopnú pôdu aj v krajinách strednej, západnej i východnej Európy. Osoby so zdravotným postihnutím sú ľudia, ktorí majú dlhodobé telesné alebo duševné postihnutie. V tento deň žiakov prvého a druhého ročníka navštívila vedúca DEDESA - Denného detského stacionára v Hnúšti Mgr. Katarína Moncoľová. Žiakov oboznámila s rôznymi druhmi postihnutia. Hovorila o telesnom postihnutí – označujú sa tak poruchy pohybových orgánov, o zrakovom postihnutí – ide o trvalé poruchy zraku, podľa stupňa a typu poškodenia zrakových orgánov sa osoby s týmto postihnutím klasifikujú ako nevidiace, slabozraké, čiastočne nevidiace, osoby s poruchami bipolárneho videnia a nakoniec o sluchovom postihnutí – je ním porucha sluchových orgánov. Podľa stupňa poškodenia sluchu hovoríme o čiastočne alebo úplne nepočujúcich. Zdravotné postihnutie sa zásadne líši od akejkoľvek choroby najmä tým, že ide o trvalé alebo dlhodobé poškodenie zdravia, ktoré má vplyv na pracovný, spoločenský i súkromný život osôb s postihnutím. Deti si mali možnosť vyskúšať na vlastnej koži ako sa cíti telesne postihnutý, zrakovo postihnutý a aj sluchovo postihnutý človek. Naučili sa pár znakov z posunkovej reči a pár písmen z abecedy, ktorú používajú nepočujúci. Pani vedúcej DEDESA ďakujeme za návštevu a za to, že nám priblížila život postihnutých ľudí.
A čo povedať na záver? Jednoduchú, no zároveň ťažkú otázku? Prečo neustále hovoríme o tom, aké je dôležité prijať telesne, mentálne či zmyslovo postihnutých medzi seba? Nemali by oni prijať nás? Predsa oni učia nás, ako sa máme k nim správať, čo potrebujú, čo sa im páči alebo nepáči. Ukazujú nám, akí skutočne sme. KK
- 01dec
Začína sa ADVENT
Posledná novembrová nedeľa sa v mnohých rodinách niesla v duchu začínajúceho adventu - obdobia duchovnej prípravy na Vianoce. V pondelok ráno, po príchode do školy, sa žiaci II. B porozprávali o jeho význame a poslaní. Avšak v detských myšlienkach nemohol chýbať ani adventný kalendár, ktorý k tomuto sviatku nepochybne patrí. Hoci viaceré deti už prvé okienko svojho čokoládového adventného kalendára doma otvorili, v škole na nich čakal ďalší, trochu nezvyčajný. Na vianočnom stromčeku visí 24 vrecúšok, ktoré ukrývajú malé prekvapenie. V každom z nich sú totiž tri úlohy pre šikovných žiakov. Samozrejme, že sú tam aj tri lentilky- každá za správne zodpovedanú otázku. A hneď v prvý deň to výborne zvládla Paťka. Držíme palce aj ostatným žiakom.
KB
- 28nov
Deň vďakyvzdania
Spojené štáty Americké sú od nás vzdialené viac ako 4 800 kilometrov a rozloha nášho malého Slovenska je iba necelých 0,5% ich územia. Veľkosťou sme takmer neporovnateľní, ale históriou, tradíciami a kultúrou sme veľmi bohatí. Štvrtý štvrtok v mesiaci, teda 27. 11. sme si americký sviatok, deň vďakyvzdania pripomenuli aj na hodinách anglického jazyka. Aký názor na deň vďakyvzdania máme? Chápeme ho ako kresťanský sviatok, v ktorom sa ďakuje Bohu za jeho požehnania a dary alebo ho vidíme ako typicky americký sviatok, poznačený len veľkým moriakom na preplnenom jedálenskom stole? Mali by sme ho vnímať ako vzdávanie vďaky, poďakovania sa Bohu a ľuďom okolo nás, či zachovania tradície. Mali by sme si uvedomiť potrebu ďakovať viac. Ďakovať svojim blížnym, rodine, rodičom a priateľom.
K.V.
- 28nov
Deň dobra - „Oslávili sme dobro, dobrom“
Nebyť ľahostajný voči ostatným – Konať dobro a pomáhať ostatným, môžeme každý deň. Pomôcť babke s nákupom, hodiť pár centov bezdomovcovi, pozbierať smeti pred vchodom do školy, starať sa o zvieratká, doučiť kamaráta. Jednoducho všímať si svoje okolie a nebyť ľahostajný. Deti v I. B sa rozhodli, že si spravia DEŇ DOBRA a spôsobov, ako byť dobrým, či ako pomôcť, je nespočetné množstvo. Tu je pár tipov pre inšpiráciu od našich žiakov z I. B: pomáhali si so školskými povinnosťami (pri úlohách, s pastelkami, s desiatou…), nenaháňali sa, nebili sa so spolužiakmi, počúvali pani učiteľky a hlásili sa. Odmenou im bolo poďakovanie od kamaráta, ale i sladká odmena potešila každého dobrodinca. Dobro a dobrosrdečnosť znázorňovali aj prostredníctvom farieb. Použili dve farby podľa vlastného výberu, jedna bola dobro a druhá dobrosrdečnosť. Tieto dve farby spojili a vytvorili kruhové obrazce, ktoré znázorňovali dobro a dobrosrdečnosť (viď. fotogaléria). V konaní dobra sme si sľúbili pokračovať dlhšie obdobie. Snáď nám to vydrží, budeme si držať palce!
„Buď dobrý, prosím ťa. Svet to potrebuje. Potrebuje každú jemnú ruku, každé ušľachtilé srdce. Buď dobrý, prosím ťa, svet už na to dlho túžobne čaká. Prilož ruku k dielu a neočakávaj nič, snáď len teplo v duši, pokoj a príjemný pocit, že si skutočne pre niekoho a niečo zmysluplného urobil.“ KK
- 27nov
Malí remeselníci zo IV. A
Kultúrne dedičstvo nášho regiónu sa uchováva z generácie na generáciu. Dodnes sa málo ľudí venuje tradičným ľudovým remeslám, čo je veľká škoda. Okrem iných, malo v minulosti osobitné postavenie ľudové šperkárstvo. A práve zručnosti tohto remesla si žiaci IV. ročníka mali možnosť vyskúšať na vyučovacej hodine pracovného vyučovania. Žiaci si z drôtu a korálok vyrobili doplnky odevu, účesu a ozdôb na vianočný stromček. Krásnymi výrobkami chcú na Vianoce potešiť svoje mamičky a staré mamy. Zistili, že k zhotoveniu jedného šperku je potrebná nielen veľká trpezlivosť, zručnosť, ale aj vlastná predstavivosť a fantázia. Tí menej zruční si z papiera zhotovili tkaniny, vianočné ozdoby, čím imitovali tkáčske a krajčírske remeslo. Žiaci sa tak naučia vážiť si hodnoty vytvorené človekom a prírodou. E.U.
- 28nov
Detstvo z hliny, dreva a ľanu
Počas posledných tridsiatich rokov sa začali zmeny v prežívaní detstva. Takto to uvádza vo svojich prácach H. Zelinová. O tom, ako a kde sa odohrávalo v minulosti detstvo našich starých rodičov a čo bolo symbolom detských hier, sa mali možnosť dozvedieť žiaci II. a III. ročníka. Teta Marienka im porozprávala o detských hrách a trávení voľného času v minulosti. Podotkla, že ich detstvo nebolo tak silne individualizované a viazané na počítač či televízor. Žiakom ukázala drevené kocky, s akými sa deti kedysi hrávali, vareškovú bábiku, drevenú píšťalku, prak, pigu a guličky. Keďže sa blížia Vianoce, porozprávala žiakom o tradíciách a zvykoch týchto sviatkov. Nezabudla podotknúť, že darčeky pod stromčekom boli kedysi skromnejšie, ako sú dnes. Na záver si žiaci spolu s tetou zaspievali pesničku ,,Keď si šťastný...". Touto cestou sa chceme tete Marienke poďakovať, že si našla čas a priblížila žiakom detstvo ,,z hliny, dreva a ľanu". E.U.
- 10dec
Projekt: Slnečná sústava
Čo je to vesmír? Čím sa odlišujú hviezdy od planét? Koľko planét má Slnečná sústava? Tak to sú napríklad otázky, na ktoré sa pokúšajú odpovedať už naši tretiaci. Vesmír je nekonečný a presne toľko otázok kladú naši žiaci. Veľmi ich zaujíma ako vznikol vesmír, čo sú kométy, galaxie či čierne diery. Aby sme u nich podporovali tvorivosť, kreativitu a spoluprácu dostali za úlohu vypracovať projekt na tému Vesmír. Vrámci medzipredmetových vzťahov žiaci na výtvarnej výchove vytvorili spoločný projekt Slnečnej sústavy.
Použili netradičnú techniku enkaustiku - maľovanie voskom a touto technikou vytvorili planéty a Slnko. Tretiaci vytvorili krásny projekt a ukázali svoju šikovnosť. J.C.
- 24nov
Beseda o BBK
Dňa 19.11. 2014 sme v 4.B triede privítali p. primátora Michala Bagačku, s ktorým sme mali besedu o Banskobystrickom kraji. Už pred jeho príchodom sme si zopakovali vedomosti o našom kraji, ktoré sme zhrnuli do spoločnej prezentácie. Pripravili sme si niekoľko otázok týkajúcich sa ďalšieho zlepšenia života v našom meste a blízkom okolí. Beseda mala pre nás veľký význam. Pán primátor nám priblížil jeho prácu a prácu poslancov mestského zastupiteľstva, porozprával nám o zaujímavostiach v našom regióne a aktivitách BBK. So zanietením sme ho počúvali a kládli ďalšie otázky. Vzájomná atmosféra bola veľmi príjemná a uvoľnená. V závere besedy sme sa poďakovali, rozlúčili a zaželali pánovi primátorovi všetko dobré v napĺňaní jeho plánov. Ďakujem za návštevu a užitočne strávený čas.
M.A.
- 23nov
Týždeň boja proti drogám
Aj tento rok sme sa športom zapojili v rámci Týždňa boja proti drogám do aktivít pod názvom: "Zober loptu, nie drogy!". Počas hodín telesnej výchovy sa ich zúčastnili všetky triedy. Jedna časť pozostávala zo súťaží s loptou, druhá z turnajov v loptových hrách. Veľké poďakovanie patrí pani učiteľke Mgr. Z. Urbancovej, ktorá program športového týždňa pripravila a spolu s ostatnými pani učiteľkami - telocvikárkami - zrealizovala. Zase sme sa presvedčili, že dobrá nálada sa dá získať, napríklad, športom a netreba hľadať spôsoby súvisiace s užívaním akýchkoľvek drog.
J.J.
- 27nov
Prírodné a kultúrne zvláštnosti nášho regiónu
Každý kút našej vlasti, a teda aj región Gemer - Malohont má svoje prírodné a kultúrne zvláštnosti, ktoré by sme ako jeho obyvatelia mali poznať a byť na ne hrdí. Tu žil od vekov skromný, pracovitý a inak aj nadaný ľud. Gemer - Malohont, ako sa tomuto kraju kedysi hovorilo, bol vždy významnou kultúrnou oblasťou. Nespočetné množstvo zámkov, protitureckých pevností a miest bohatých na kultúrno - historické pamiatky dokresľujú neopakovateľnú atmosféru regiónu. Presvedčili nás o tom aj žiaci IV. a V. roč.,ktorí si na tému ,, Hrady a zámky nášho regiónu", ako aj ,,Klenoty podzemia" pripravili zaujímavé projekty na výkres aj v Power Pointe. Informácie vyhľadávali na internete, v rôznych knižných publikáciách a časopisoch. Pri vyhľadávaní objavili rozprávku o vzniku jaskyne Domica a rôzne legendy o jednotlivých hradoch a zámkoch. Žiaci dúfajú, že sa raz na tie naše krásne a zaujímavé miesta dostanú osobne. Určite by to bol pre nich neopakovateľný zážitok. E.U.
- 26nov
Pútavo o Muránskej planine
V piatok 21. 11. 2014 sme medzi nami privítali pracovníčky Národného parku Muránska planina. Svojím pútavým rozprávaním a pripravenými aktivitami sa snažili priblížiť žiakom na 1.stupni krásy Muránskej planiny a význam ochrany prírody. Žiaci sa dozvedeli, že Národný park Muránska planina sa nachádza na rozhraní stredného a východného Slovenska a na vysokom brale stoja legendami opradené zrúcaniny hradu Muráň. Najvýznamnejšou rastlinou je lykovec muránsky - endemit a treťohorný relikt a prirodzene sa tu vyskytujú šelmy - vlk obyčajný, medveď hnedý, rys ostrovid. Pre prvákov a druhákov mali pripravenú rozprávku o živote stromu a potom si vyrábali sovu z papiera. Tretiakom a štvrtákom premietli pútavú prezentáciu, kládli žiakom otázky a potom spolu vypracovali pracovné listy. Ďakujeme pracovníčkam Muránskej planiny, že medzi nás zavítali. Všetci chceme žiť v krásnej prírode a preto si ju musíme chrániť.
"Príroda je oproti nám vo výhode, môže existovať bez nás, ale my bez nej nie." J.C.
- 22nov
Fit s fitloptou
Podľa štatistík až 50% žiakov na 1.stupni ZŠ má chybné držanie tela. Príčinou je nesprávna životospráva, viac sedenia namiesto pohybu, zlé nosenie tašiek, nevhodná poloha pri spánku aj poruchy zraku. Následne deti trpia deformáciou chrbtice, bolesťami hlavy a krížov, a to všetko sa vekom stupňuje. Na správne držanie tela potrebujeme hlavne pevné brušné a chrbtové svalstvo. Na telesnej výchove si tretiaci vyskúšali cvičenie na fitlopte, ktorá je výborným a zábavným pomocníkom pri cvikoch na správne držanie tela. Veľmi dobre sa dá využiť aj v domácnosti na sedenie, hranie, relaxovanie a cvičenie detí aj dospelých. Vyskúšajte si to!
ML
- 21nov
Svetový deň pozdravov
Autormi tejto myšlienky boli bratia MacCormakoví, ktorí počas arabsko izraelskej vojny hľadali spôsob ako zastaviť všetky vojny sveta. Vyslovili myšlienku, že v tento deň by mal každý z nás pozdraviť aspoň desať ľudí - pretože, keď ľudia budú spolu hovoriť, nebudú mať čas bojovať. Možno raz, keď si deti aj dospelí všade na svete povedia v tento deň: Ahoj!- nezostane na svete nikto, kto by si prial vojnu. Aj naši žiaci si pripomenuli svetový deň pozdravov, ktorý má dlhoročnú tradíciu. Tento deň sa oslavuje už od roku 1973. Preto sme i my hodiny anglického jazyka venovali tejto téme. Spoločne sme s využitím interaktívnej tabule a internetu hľadali pozdravy v rôznych jazykoch sveta. Aktivita sa nám veľmi páčila a určite odteraz budeme vedieť pozdraviť ľudí aj v iných jazykoch.
K.V.
- 21nov
Vyučovanie angličtiny cez Skype
Hodinu angličtiny sme dnes nemali len tak tradične. Naša spolužiačka Sabina ochorela a tak aby učivo nezameškala sme si zorganizovali hodinu tak, aby sa mohla učiť spolu s nami. Využili sme pri tom všetky dostupné výdobytky techniky: notebook, aby sme sa mohli spojiť cez Skype, projektor, aby sme sa navzájom mohli vidieť, ineraktívnu tabuľu na precvičenie učiva a tablet, aby sme jej cvičenia mohli odfotiť a poslať. Sabina si tak mohla vypočuť odpovedajúceho spolužiaka a položiť mu pár otázok, spolu s nami vypracovať cvičenia, čítať texty i skontrolovať domácu úlohu. Samozrejme, že osobná účasť na vyučovaní je prvoradá, ale aj takéto vyučovanie cez internet môže v niektorých situáciách byť čiastočnou náhradou.
K.V.
- 21nov
Výsledky súťaže IBOBOR
Zúčastnilo sa jej 60 654 súťažiacich z 975 škôl.
Medzi úspešných riešiteľov patria nasledovní žiaci z našej školy (tí, ktorí v kategórii Bobrík získali aspoň 60 bodov z 96, v ostatných kategóriách je to 50 bodov z 80). M.Slov.
Bobrík
Celkové poradie Meno, priezvisko a trieda Dosiahnutý výsledok 1139. - 1490. Lea Romana Bálintová, 4. A 68,00 bodov, 91. percentil 2881. - 3569. Ema Kovalančíková, 4. A 56,00 bodov, 78. percentil 2881. - 3569. Simon Száraz, 4. A 56,00 bodov, 78. percentil 3750. - 4477. Juraj Boľf, 4. A 52,00 bodov, 72. percentil 3750. - 4477. Samuel Ulický, 4. A 52,00 bodov, 72. percentil 4671. - 5567. Kristián Humen, 3. B 48,00 bodov, 65. percentil 5796. - 6597. Timea Demeterová, 4. A 44,00 bodov, 56. percentil 5796. - 6597. Robert Karas, 4. A 44,00 bodov, 56. percentil 6863. - 7695. Max Pavlov, 3. B 40,00 bodov, 48. percentil 6863. - 7695. Emma Vachová, 4. A 40,00 bodov, 48. percentil 7978. - 8790. Michal Bábel, 3. B 36,00 bodov, 40. percentil 7978. - 8790. Irena Cibuľová, 3. A 36,00 bodov, 40. percentil 7978. - 8790. Boris Huňa, 3. A 36,00 bodov, 40. percentil 7978. - 8790. Ivana Kyseľová, 4. A 36,00 bodov, 40. percentil 7978. - 8790. Petra Porubiaková, 4. A 36,00 bodov, 40. percentil 7978. - 8790. Radovan Struhár, 4. A 36,00 bodov, 40. percentil 8888. - 8968. Patrik Šagúl, 3. A 34,00 bodov, 33. percentil 10638. - 10795. Tomáš Belica, 3. A 27,00 bodov, 19. percentil 10919. - 11541. Emma Belicová, 4. B 24,00 bodov, 17. percentil 10919. - 11541. Miloslav Hoľka, 3. B 24,00 bodov, 17. percentil 10919. - 11541. Marek Miháľ, 4. B 24,00 bodov, 17. percentil 10919. - 11541. Michal Mráz, 3. A 24,00 bodov, 17. percentil 10919. - 11541. Michaela Palúšová, 4. B 24,00 bodov, 17. percentil 11751. - 12172. Patrik Ebergényi, 3. B 20,00 bodov, 11. percentil 11751. - 12172. Tomáš Vetrák, 4. B 20,00 bodov, 11. percentil 12237. - 12278. Nina Stieranková, 3. B 18,00 bodov, 7. percentil 12308. - 12655. Peter Katreniak, 4. A 16,00 bodov, 7. percentil 12748. - 12938. Michal Šafárik, 3. A 12,00 bodov, 4. percentil 12998. - 13116. Matúš Hurajt, 3. A 8,00 bodov, 2. percentil Benjamín
Celkové poradie Meno, priezvisko a trieda Dosiahnutý výsledok 1195. - 1311. Matej Pehen, 7. 64,01 bodov, 94. percentil 1195. - 1311. David Slovák, 6. 64,01 bodov, 94. percentil 1195. - 1311. Terézia Zdútová, 7. 64,01 bodov, 94. percentil 1362. - 1583. Ivan Brťka, 7. 62,68 bodov, 94. percentil 1362. - 1583. Patrik Čellár, 7. 62,68 bodov, 94. percentil 1619. - 1900. Ján Vetrák, 6. 61,35 bodov, 92. percentil 2181. - 2289. Nikoleta Katreniaková, 7. 58,68 bodov, 90. percentil 4459. - 5014. Viktor Pehen, 5. B 50,69 bodov, 79. percentil 10513. - 11302. Marek Kožiak, 7. 38,70 bodov, 51. percentil 11487. - 11885. Ema Kasáčová, 5. B 37,37 bodov, 46. percentil 12266. - 12686. Katarína Sojková, 5. B 36,03 bodov, 43. percentil 13453. - 13467. Diana Líšková, 5. B 34,69 bodov, 37. percentil 14523. - 14870. Sandra Líšková, 5. B 32,04 bodov, 32. percentil 17520. - 17653. Patrícia Radičová, 7. 26,70 bodov, 18. percentil Kadet
Celkové poradie Meno, priezvisko a trieda Dosiahnutý výsledok 1979. - 2667. Katarína Hirjaková, 9. B 66,68 bodov, 86. percentil 3515. - 4556. Erik Szőke, 8. B 61,35 bodov, 76. percentil 3515. - 4556. Martin Temiak, 9. A 61,35 bodov, 76. percentil 4586. - 4938. Karin Svinčiaková, 9. A 60,02 bodov, 68. percentil 5304. - 5901. Róbert Cikrai, 9. B 57,35 bodov, 63. percentil 5304. - 5901. Jakub Šagúl, 9. A 57,35 bodov, 63. percentil 5983. - 6471. Luciana Králiková, 8. B 56,02 bodov, 58. percentil 5983. - 6471. Martina Lubajová, 9. A 56,02 bodov, 58. percentil 5983. - 6471. Kristína Mrnková, 9. A 56,02 bodov, 58. percentil 5983. - 6471. Edita Prchalová, 9. B 56,02 bodov, 58. percentil 5983. - 6471. Martin Rapčan, 8. A 56,02 bodov, 58. percentil 6525. - 7237. Lenka Brádňanská, 8. B 54,69 bodov, 55. percentil 6525. - 7237. Mário Pauko, 8. A 54,69 bodov, 55. percentil 8156. - 8785. Peter Dirbák, 9. B 50,69 bodov, 43. percentil 9675. - 9990. Dávid Ondruška, 9. B 46,69 bodov, 33. percentil 9675. - 9990. Eva Ulická, 8. A 46,69 bodov, 33. percentil 10571. - 10810. Martin Trnavský, 9. A 44,03 bodov, 26. percentil 11041. - 11183. Mário Košarník, 8. A 42,69 bodov, 23. percentil 11234. - 11474. Viktória Ridzoňová, 9. B 41,36 bodov, 22. percentil
Prihlásenie
Zvonenia
Pondelok 27. 1. 2025Fotogaléria
zatiaľ žiadne údajeNaša škola je zapojená do týchto projektov:
NIE šikanovaNIE
Rozvojový projekt: ENVIROPROJEKT 2022
Bylinko - EXPERTI
Zvýšenie kvality vzdelávania na Základnej škole Klokočova