Hlavná stránka
Novinky
- 15okt
Jesenná nálada - tekvice
Každoročne od piateho ročníka si pripomíname na triednickej hodine prichádzajúcu jeseň prácou s tekvicami. Na túto chvíľu sa vždy tešíme, a každoročne zisťujeme, že nie je to stále to isté, akoby sa mohlo niekomu zdať. Sme zručnejší,námety stále iné a hlavne tekvice sú z roka na rok rôznorodejšie. Tohto roku nám prialo aj počasie, bolo nádherne teplo, pri práci sme sa zasmiali, pobavili a naše výrobky vyzdobili aj našu triedu .
žiaci VII.B
- 15okt
Pracovné vyučovanie v 4. ročníku
Naša škola sa usiluje o vytváranie atraktívneho edukačného prostredia rešpektujúceho našich žiakov. Jedným z našich hlavných cieľom školy je, aby žiak nadobudol kompetencie potrebné pre život, a aby vedel vyžiť teóriu v praxi. Tento cieľ sa snažíme uskutočňovať aj prostredníctvom zážitkového učenia. Na hodinách pracovného vyučovania sme uskutočnili zážitkové učenie dvakrát.Pri témach Črepníkové rastliny a životné prostredie a Poznávanie úžitkových rastlín. Žiaci si v praxi vyskúšali zakoreňovanie, presádzanie a staranie sa o črepníkové rastliny. Úžitkové rastliny sme si pomenovali, prakticky ukázali, a aj ochutnali. Pani vedúca ŠJ nám vysvetlila, využitie úžitkových rastlín v školskej jedálni a my sme si povedali akou nezastupiteľnou súčasťou sú v zdravej výžive.
K.K.
- 11okt
- 11okt
Regionálna výstava ovocia a zeleniny
Jeseň sa už prejavila v plnej kráse a okrem pestrofarebných listov v prírode, ktoré poskytujú balzam pre oči sme mohli obdivovať aj mnohé produkty zo záhrad, ktoré dopestovali záhradkári nášho regiónu počas roka ... od zemiakov, uhoriek, rôznofarebných paprík, ozdobných tekvičiek, fazúľ, cibule, jabĺčok, hrušiek a hrozna až po nadrozmerné ovocie a zeleninu. Príležitosťou pozrieť si takéto produkty a oceniť celoročnú prácu záhradkárov bola aj regionálna výstava ovocia a zeleniny, ktorú organizoval Mestský úrad v Hnúšti v kultúrnom dome. Do celej atmosféry vhodne zapadli aj vyrezávané tekvice a obrazy z gaštanov. Príležitosť pokochať sa týmito plodmi sme využili aj my žiaci ZŠ Klokočova. Výstavu sme si nie len prezreli, ale mali sme možnosť aj zahlasovať za ovocie a zeleninu, ktoré nás najviac zaujali. Výber bol naozaj ťažký, ale nakoniec sa našim víťazom stala indická uhorka. Ďakujeme pánovi primátorovi a Mestskému úradu za pozvanie.K.V.
- 07okt
Čo už vieme - SJL 1.ročník
Prvých 5 týždňov na hodinách SJL v prvom ročníku tvorí prípravné obdobie. Žiakom slúži na zoznámenie sa so šlabikárom a písankou, so správnymi zásadami písania, naučia sa určiť prvú hlásku a slabiku v slove, píšu tvary, z ktorých budú ďalej skladať písané písmená. Poznajú prvých 9 veľkých tlačených písmen, vedia určiť počet slabík v slove. To všetko hravou formou - riekankami, básničkami, modelovaním, kresbami, divadlom, prácou s interaktívnou tabuľou. Cieľom je, aby sa prváčikom v škole páčilo, a aby si zvykli na pravidelný pracovný režim. A aj keď majú školských povinností dosť, niekedy ich zvládajú lepšie ako starší žiaci. Sú naozaj šikovní. Posúďte sami.M.L.
- 03okt
- 03okt
Deň srdca
Pri príležitosti "Dňa srdca" sme si v triede pripravili ukážku potravín, ktorých konzumácia prospieva našemu srdiečku. Niektoré potraviny sme priniesli z domu, iné sme si nakreslili v škole. Všetko sme naaranžovali tak, aby sme ukázali svoju šikovnosť. Najťažšou časťou bola prezentácia našej "ponuky" pred spolužiakmi. Dnes to najlepšie zvládla Jankina skupina. Na budúce sa však budeme snažiť, aby sme sa aj my ostatní zlepšili a ukázali tak, čo v nás skutočne je.Žiaci IV. .roč.
- 03okt
Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas
Dňa 27. 9. sa žiaci 2. - 4. ročníka zúčastnili recitačnej súťaže v prednese rozprávky: "Zlatá podkova, zlaté pero, zlatý vlas." Recitátori mohli naplno ukázať svoje schopnosti, zmysel pre rytmus a v neposlednom rade aj lásku k literatúre. Prednesy boli nielen zaujímavé a pútavé, ale i plné fantázie a tvorivosti. Vystúpiť pred porotu či svojich súperov, nebyva vždy jednoduché, často svoje zohráva i tréma. Je pre nás však vždy potešením vidieť, ako sa žiaci aj s týmto ľahko vysporiadajú a tak naplno môžu ukázať svoj talent. Víťaz však môže byť len jeden, tentokrát sa to najlepšie podarilo: 1. miesto - Janka Kúdelková, III. A
2. miesto - Janka Tomengová, IV. roč.
3. miesto - Dianka Kiráľová, IV. roč.
Dievčence, gratulujeme!
- 30sep
Bezpečne do školy
O zásadách bezpečného správania v škole oboznámili prváčikov pani učiteľky Mirka a Janka už na začiatku školského roka. V piatok, 28.9. im prišiel pán Milan Migaľa , náčelník Mestskej polície v Hnúšti, porozprávať o nebezpečenstvách, ktoré ich môžu stretnúť cestou do školy, o ľuďoch, ktorí nie sú vždy priateľskí a mohli by im ublížiť. Prváci dokázali, že sú veľmi rozumní, a že budú problémom radšej predchádzať, budú zodpovední a budú dávať pozor na svoje zdravie i na zdravie svojich kamarátov a spolužiakov. M.L.
- 30sep
Európsky deň jazykov
Dňa 26.9.2012 sme sa pri príležitosti Európskeho dňa jazykov na hodine angličtiny so žiakmi 6. ročníka naučili základné frázy v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Vysvetlili sme si, prečo je dobré učiť sa cudzí jazyk a nakoniec vyrobili deti s pomocou slovníkov plagáty s vlajkami a frázami v taliančine, holandčine, švédčine či španielčine.
MS
- 28sep
Pozvánka
Milí rodičia,
pozývame Vás dňa 01.10.2012 o 15.00 hodine na Celoškolské rodičovské združenie do hlavnej budovy ZŠ, po ktorom sa uskutočnia triedne schôdzky.
- 27sep
Dinosaurus v knižnici
Dňa 26.9. 2012 sme so žiakmi 1. ročníka prijali pozvanie do Knižnice prof. Š. Pasiara v Hnúšti, ktorá vystavuje práce nadaných žiakov ZUŠ. Jednou z prác je aj papierový dinosaurus, ktorý skrášľuje exteriér knižnice. Všetkým žiakom sa veľmi páčil. Stojí rovno pod pagaštanom konským a okolo neho je množstvo napadaných gaštanov. Pani knihovníčka nám dovolila si z nich nazbierať a zároveň nám ukázala v knihe námety na panáčikov - gaštankov. Ďakujeme a už sa tešíme na ďalšiu návštevu.J.C.
- 27sep
Európsky deň jazykov
Myšlienkou tohto podujatia je zvýšiť význam jazykového vzdelávania pri šírení tolerancie a vzájomného porozumenia. Európsky deň jazykov podporuje celoživotné vzdelávanie v oblasti cudzích jazykov v škole a mimo školy. Učenie sa cudzích jazykov znamená cestu do iných kultúr, podporuje rozvoj intelektu a cibrí pamäť. Jazykovú a kultúrnu rozmanitosť ako aj význam ovládania cudzích jazykov si 26. septembra, počas Európskeho dňa jazykov, pripomenula celá Európa. Pri tejto príležitosti sa rôzne podujatia konali aj na našej základnej škole. Na ZŠ Klokočova sa učili dnes jazyky trochu inak. Klasická „nudná streda“ sa zmenila na príjemné a zaujímavé chvíle. Žiaci sa na hodinách cudzích jazykov zapájali do rôznych aktivít so svojimi vyučujúcimi. Zbierali rôzne príslovia a porekadlá národov v rôznych jazykoch, skúšali jazykolamy, súťažili v kvíze o jazykoch a vytvárali vlastné logo k dnešnému dňu. Na záver sa podával aj pravý anglický čaj.

- 27sep
Geograficko-biologické pozorovanie v prírode
Dňa 18.septembra sme so žiakmi piateho ročníka uskutočnili geograficko-biologické pozorovania v prírode.Ich cieľom bolo určovanie svetových strán pomocou buzoly a kompasu,ako aj bez nich pomocou prírodných javov, pozorovanie lesného ekosystému a zbieranie biologického materiálu na vytvorenie zbierok plodov a listov. Úlohy sa nám podarilo splniť a zároveň sme si priniesli príjemné pocity z prechádzky jesennou prírodou.
Bagačková,Bálintová
- 27sep
Riaditeľské voľno
Dňa 13.09.2012 udeľuje riadeľka školy svojim žiakom riaditeľské voľno z dôvodu uplatnenia práva na štrajk zaručeného čl.24 ods.4 Listiny základnýck práv a slobôd a čl.37 ods.4 Ústavy SR. V tento deň sa nevyučuje, nepracuje v ŠKD a nepodáva sa strava v ŠJ. Práca v škole začne znovu 14.09.2012. Ďakujeme za porozumenie.
Henčová
- 27sep
Milí rodičia
S novým školským rokom začínajú nanovo aj povinnosti pre Vás. Preto Vás chcem posmeliť, že spoločnými silami všetko dobre zvládneme. Vyučovanie podľa rozvrhu už začalo 4.9.2012 a zatiaľ ide všetko v poriadku. Deti už aktívne pracujú a spolu s učiteľmi plnánujú rôzne spoločné aktivity. My sa spolu s Vami stretneme začiatkom októbra na ZRPŠ . Želám Vám veľa pekných chvíľ v kruhu vašej rodiny.
Henčová
- 28sep
Dobrý učiteľ
Dobrý učiteľ je ten, kto sa na svoje deti v triede teší .
Dobrý učiteľ je ten, kto ich každý deň čaká na tom istom mieste.
Dobrý učiteľ je ten, kto sa im prihovorí , keď to najviac potrebujú.
Dobrý učiteľ je ten, čo vie pomôcť a poradiť.
Dobrý učiteľ je ten, kto s láskou v srdci odovzdáva svoje poznanie.
...toto sú hodnoty mojich kolegov a preto sú tam, kde sú...
Mgr.Ľ.Henčová
- 28sep
Slávnostné otvorenie šk.r. 2012/2013
Uskutočnilo sa 03.09.2012 v priestoroch átria našej základnej školy. Slnečné počasie, pekne a čisto upravené triedy, slávnostné oblečenie, dobrá nálada ,to všetko prispelo k šťastnému vykročeniu do nového školského roka.No je tu život a život je dar, krorý nám dáva možnosť mnohým veciam sa naučiť, porozumieť a chápať. Život je však veľká skladačka, ktorú treba správne poskladať.A aby sme to dokázali, musíme sa neustále učiť. A ako svojho času povedal Tomas Alva Edison: "Byť géniom zamená 1 % inšpirácie a 99% driny". To 1% je teraz na nás dospelých (učiteľoch, rodičoch, starých rodičoch) a 99 % je žiakoch.
Preto želám všetkým žiakom v novom školskom roku veľa inšiprácií a chuti do poznávania.
Mgr.Ľ.Henčová
- 06júl
Koncoročný výlet piatakov
Keďže sa blížil čas vytúžených prázdnin, chceli sme školský rok zakončiť spoločným a veselým pobytom mimo školy. Vo štvrtok 28.júna 2012 sme ráno nasadli do vlaku, ktorý nás zaviezol na Zbojská nad Tisovec, kde sme navštívili „Zbojnícky dvor“ so svojimi atrakciami. Privítali nás koníky a somáriky, ktoré sme mohli pohladkať, niekoľko psíkov s dvoma rozkošnými šteniatkami, s ktorými sme sa mohli pohrať. A kto ešte nepočul o mangaliciach, čo veľká väčšina z nás, mohol ich vidieť a aj pohladkať a zistiť, že sú to dlhosrsté veľké prasiatka. Navštívili sme aj blízky salaš, kde nám bačovia porozprávali čo musia robiť a ako sa starajú o ovce. Niektorí nabrali odvahu a nasadli na sedlo koňa, na ktorom sa mohli povoziť. Veľmi zábavná bola jazda na „Zbojníckej strele“ – upravené vyhliadkové auto, ktorým nás pán šofér povozil po chotári. Priviezol nás k začiatku náučného chodníka, kde sme sa dozvedeli o pustovníkovi, ktorý tam žil a s ním spojenú zaujímavú povesť. Na „Zbojníckom dvore“ sme si na obed pochutnali na špecialitách, kúpili si parenice, syry a suveníry a plní zážitkov sme sa znova vlakom vrátili do Hnúšte. Prežili sme veselý ale aj poučný deň, ktorý bol peknou bodkou tohto školského roka.
Žiaci 5.ročníka a pani učiteľky Ulická a Bagačková
- 07júl
Zážitkové učenie v EKORELAXE
Fotky, kresby, alebo obrázky zvierat v knihách, či na internete sú veľmi zaujímavé, ale rozhodne sa nedajú porovnať s tým, keď ich môžeme naživo vidieť a pohladkať. Práve preto sa prváci na konci školského roka vybrali na exkurziu do Ekorelaxu v Rimavskej Sobote. Tam im ochotní pracovníci najprv premietli film o zvieratách, a potom ich zaviedli do miestnosti, kde mohli vidieť živého krokodíla, hada,korytnačky, škrečky, zajace, .... Kto sa nebál, mohol sa niektorých aj dotknúť. V druhom ročníku už budú o niečo múdrejší.
Prihlásenie
Zvonenia
Pondelok 22. 6. 2026Fotogaléria
- zatiaľ žiadne údaje
Naša škola je zapojená do týchto projektov:
Záchrana života
v rámci výzvy MŠVVaM SR „Zdravie a bezpečnosť v školách 2025“
"Podpora pomáhajúcich profesií" POP 3

Školské mlieko
NIE šikanovaNIE
Rozvojový projekt: ENVIROPROJEKT 2022
Bylinko - EXPERTI

Zvýšenie kvality vzdelávania na Základnej škole Klokočova









