Novinky
- 13okt
Zlomky nie sú "postrach"
PSiedmaci sa tento týždeň trochu pozabávali na hodinách matematiky. Pochopili, že zlomky sú všade okolo nás a využívame ich, aj keď o tom nevieme, či už keď sa pozrieme na hodiny ( štvrť, pol, trištvrte, celá) alebo si dáme s kamarátmi pizzu (osmina, štvrťka, polka).
Rozdeľovali sme fazuľky, hrach, semiačka či cestoviny na rôzne časti. Potom si zapisovali časti, celky a dostali sme sa až k zlomkom. Skôr musíme pochopiť, načo sú nám takéto čísla a neskôr ich využijeme s radosťou a pochopením. Sčítanie, odčítanie, násobenie a delenie zlomkov nám už nebude robiť problémy!
- 05okt
Prváci v septembri
24Veľa rodičov prežíva v prvých mesiacoch prvej triedy svojho dieťatka strach z toho, ako zvládne ich dieťa zmeny súvisiace s režimom školáka. Aby to bol čo najpríjemnejší a najprirodzenejší prechod z hravého prostredia materskej školy do prostredia základnej školy, snažili sme sa pripraviť prváčikom krásne prostredie a veľa aktivít, ktoré ich zaujmú a potešia. Triedy s novým školským nábytkom, hracie kútiky na prestávky, kútik so zvieratkami - škrečkom a slimákmi, veľa pomôcok, rôzne zamerané záujmové útvary, školský klub detí Usilovné včielky, telocvičňa, jedáleň aj školský dvor.
Mesiac prešiel veľmi rýchlo a máme za sebou prvé výsledky – písanie a čítanie písmen, slabík, počítanie, porovnávanie, tvorenie, maľovanie, spievanie, cvičenie,... To všetko sprevádzané dobrou náladou, kamarátstvami, hrou a výbornou spoluprácou s rodičmi. Len tak ďalej prváci!ML
- 04okt
Svetový deň úsmevu
" Úsmev prosím... " Viete, že existuje svetový deň úsmevu? Oslavuje sa od roku 1999. Každoročne pripadá na prvý októbrový piatok a jeho zakladateľom je tvorca obľúbeného smajlíka, Harvey Richard Bail.
Tento deň sa má stať zdrojom dobrej nálady. Úsmevom urobíte niečo aj pre svoje zdravie. Úprimný smiech uvoľní dýchacie cesty, okysličí telo, znižuje riziko infartku a posilňuje imunitu.
Úsmev nestojí nič a robí zázraky. Myslíme, že sme dnes s deťmi zo ŠKD potešili nejedno srdiečko tradičným smajlíkom a sladkou drobnosťou. Ďakujeme všetkým za opätované úsmevy.
ŠKD EF, IH, ZR a naše asistentky
- 03okt
Marek Hamšík!!! Na Klokočke!
Je to ten, ktorý neváhal a prišiel podporiť deti z Klokočky svojím prvým výkopom futbalovej lopty.
Mladý, charizmatický, jednoducho SUPER.Marek odštartoval krst nášho futbalového ihriska. Zážitok,zážitok...
A krásna spomienka.V srdci si odnášame nielen jeho odkaz , ale i odkaz našich hostí. Ďakujeme.
5
- 02okt
Slávnostné pokrstenie futbalového ihriska
Milí rodičia a priatelia školy,
už zajtra 3.10.2019 je ten veľký deň, keď slávnostne pokrstíme naše nové futbalové ihrisko. Pozvanie na prvý výkop prijal slovenský profesionálny futbalista, ktorého meno je zatiaľ tajomstvom, pretože je prekvapením pre našich žiakov.
- 01okt
Jesenné cvičenia v prírode
3Žiaci 1. - 4. ročníka vždy na jeseň a na jar absolvujú cvičenia v prírode. Veď základy aktívneho vzťahu k životnému prostrediu, k prírode a k pohybu je potrebné vytvárať u detí už od malička.
Tento rok sme ich pripravili počas Európskeho týždňa športu a tak žiaci okrem vychádzky do prírody, plnenia stanovených úloh a precvičovnia vedomostí, zaradili medzi športové aktivity aj jednoduchý orientačný beh. V parku musel každý žiak samostatne prejsť stanovištia 1 - 6 a nájsť rôznofarebné "poklady". Za splnenú úlohu dostali všetci malú odmenu.
Nezabudli sme opäť pozvať aj predškolákov z materských škôl, ktorí tiež zvládli túto úlohu bez problémov.
- 30sep
Hravo a veselo v ŠKD
8Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na toľko nových ľudí, povinností, pravidiel..
Už mesiac pozorujeme, ako sa detičky začleňujú do našej veľkej rodiny a nadišiel čas ich privítať v ŠKD. V priestoroch našej školy sa ozývala hudba a detský smiech. Vládla pohodová a prijemná atmosféra. Diskotéka, občerstvenie a nechýbali ani naše obľúbené súťaže. Prváci dostali sladkú odmenu a medailu.
Našim malým prváčikom želáme veľa úspechov v škole, aby sa v nej dobre cítili a aby okrem vedomostí zažili i kopec radosti z objavovania, ale i spokojnosti z dobrej práce.
ŠKD EF, IH, ZR a naše asistentky
- 29sep
Zelená škola
Zelená škola je environmentálnovzdelávací program určený pre materské, základné, stredné a špeciálne školy, ktoré chcú zmeniť seba a svoje okolie. Cieľom programu je podpora školských komunít, v ktorých si ich členovia vyskúšajú čaro i nástrahy spolupráce. Žiaci s pomocou učiteľov a rodičov riešia reálne potreby svojej školy a okolia, čím pomáhajú k pozitívnej zmene. Realizácia programu podporuje na školách priestor na rozvoj tvorivého a kritického myslenia.
Sme presvedčení, že sa o problematike životného prostredia nestačí len učiť, ale že je zároveň nevyhnutné zmeniť naše konanie, a preto sme našu základnú školu prihlásili do certifikačného programu Zelená škola. Chceli by sme našich žiakov, rodičov a zamestnancov motivovať k realizácii dlhodobých, praktických a vzdelávacích aktivít, ktoré majú reálny pozitívny dopad na životné prostredie školy a jej okolia. Po úspešnom absolvovaní 7 krokov počas celého certifikačného obdobia by bolo naším želaním získať Medzinárodný certifikát a vlajku Zelená škola. KK
- 29sep
Školský zber 2019/2020
Aj v školskom roku 2019/2020 pokračujeme v zbere druhotných surovín, aby sme i takouto formou prispeli k ochrane životného prostredia, šetrili prírodné zdroje a možno pomohli aj našej ekonomike. Druhotné suroviny odovzdávaj svojmu triednemu učiteľovi a nahlás množstvo. Všetky druhotné suroviny sa hlásia v kilogramoch (aj plechovky - stlačené, baterky, vrchnáky z PET fliaš a drobný elektroodpad). Čo môžeš získať, okrem dobrého pocitu a záchrany aspoň jedného stromu? Dozvieš sa na www.zsza.sk/sutaz/ a https://www.sewa.sk/sluzby/odmeny-pre-skoly/ .
Prosíme všetkých žiakov, rodičov a priateľov školy o podporu tejto našej aktivity . KK
Zbierame po celý rok:
1./ noviny, časopisy, letáky a lepenky - bez sponiek, kartónu a iných prímesí;
2./ kartóny – bez plastových a iných fólií, nesmú byť zmiešané s novinami, časopismi a letákmi ;
3./ vrchnáky z PET fliaš (PE_HD, PE-LD, PP) NIE: vrchnáky s gumovým tesnením, znečistené, iné;
4./ hliníkové nápojové plechovky (AL/ALU) NIE: železné nápojové plechovky (FE);
5./ batérie a akumulátory (iba malé, do rádií fotoaparátov
autobatérieNIE)6./ elektrozariadenia – drobný elektroodpad (všetky elektrozariadenia musia byť kompletné)
- všetky drobné elektrozariadenia, ktoré prejdú vhadzovacím otvorom (resp. sa vojdú do zbernej nádoby), napr.: rádiá, mp3 prehrávače, diskmany, walkmany, kalkulačky, telefóny, drobné počítačové vybavenie, elektrické hračky, hudobné nástroje, ale tiež napríklad varné kanvice, kulmy, fény, aku skrutkovače a ďalšie…
NIE: elektrozariadenia, ktoré sa svojím rozmerom nevojdú do zbernej nádoby, nekompletné (demontované) elektrozariadenia, televízory a počítačové monitory, pračky, sporáky, chladničky, ...
Viac o separovaní odpadu sa dozviete na http://www.separujodpad.sk/index.php/obcan/ako-separovat/baterie-a-akumulatory.html?start=1
- 26sep
Svetový deň mlieka v ŠKD
7Svetový deň mlieka v školách je medzinárodnou udalosťou podporovanou Organizáciou pre výživu a poľnohospodárstvo. Mlieko a mliečne výrobky plnohodnotne vyživujú rastúci detský organizmus. Hlavnou úlohou tohto dňa je dôležitosť pitia mlieka u detí. Preto sme aj v školskom klube detí zorganizovali akciu k tomuto dňu. Počas poobedia sme spoločne vykonali rôzne aktivity, ktoré mali prispieť k uvedomeniu si potreby mlieka pre náš život. Banánové smoothie nám veľmi chutilo. Veríme, že aj vďaka Svetovému dňu mlieka v školách, deti nevynechajú mliečne výrobky zo svojho stravného lístka.
ŠKD EF, IH, ZR a naše asistentky
- 25sep
Po stopách Slovenského národného povstania
Naši žiaci si pripomenuli 75. výročie SNP priamo v jeho srdci – v Banskej Bystrici.
Navštívili sme Múzeum SNP a naša sprievodkyňa Lucia nás previedla nielen expozíciou múzea, ale aj stručnými dejinami nášho národa od roku 1938 - 1945. Výklad bol zaujímavý, veľmi pútavý a všetci sme odišli s novými informáciami.
Keď sme si trochu oddýchli, presunuli sme sa do obce Kalište, o ktorej sa náš sprievodca vyjadril, že je na konci sveta. Niektorí sme počas cesty aj uverili. Bola to predposledná obec, ktorú vojenské jednotky vypálili päť dní pred oslobodeným Banskej Bystrice a nikdy nebola obnovená. Počas tohto aktu pomsty zahynulo 32 obyvateľov Kališťa a zhorelo 40 domov. Žiaci si mohli prezrieť, ako Slováci žili pred a počas 2. svetovej vojny, partizánsku nemocnicu a zazvoniť si v kaplnke.
Opäť sme sa dozvedeli niečo nové a významné z našich dejín a pochopili význam SNP pre celý slovenský národ.
9
- 19sep
Vedomostné ostrovy
V roku 2017 spustila Nadácia Volkswagen unikátny projekt – Vedomostné ostrovy. Na jeho realizácii spolupracuje s Agentúrou pre vzdelanie a vedu, ktorá dlhodobo pôsobí v oblasti podpory vzdelávania, vedy a výskumu. Je to interaktívny kiosk, z ktorého môžu nielen žiaci, ale aj učitelia čerpať mnohé zaujímavé poznatky a inšpirácie. Animovaný Vedomostný ostrov ponúka množstvo interaktívnych vedomostných úloh z rôznych oblastí. Jednotlivé úlohy sa skrývajú pod lokalitami vyznačenými na mape. Úlohy sú poprepájané s reálnym využitím v praxi, vplyvom na životné prostredie, návodmi na domáce pokusy, videami a inými zaujímavosťami. Deťom majú pomáhať aj pri výbere budúceho povolania. Interaktívne kiosky plné pútavo spracovaných tém, veselých testov a bezplatného pripojenia na internet na dva roky získalo 100 škôl po celom Slovensku. Medzi týchto 100 vyvolených škôl patrila aj tá naša, keďže sme boli v projekte Nadácie Volkswagen úspešní. Vďaka Vedomostným ostrovom sa podarili rozšíriť možnosti vo vzdelávaní aj tým deťom, pre ktoré nie je prístup na internet samozrejmosťou. Projekt síce končí, ale vďaka nadácii bude kiosk deťom v našej škole aj naďalej pomáhať vo vzdelávaní.
Zdroj: www.nadacia-volkswagen.sk
- 18sep
Národný projekt "Zvýšenie kvality vzdelávania na Základnej škole Klokočova 742 Hnúšťa"
Naša škola sa zapojila v rámci výzvy MŠVVaŠ SR ,ESF a operačného programu Ľudské zdroje pod názvom Čitateľská, matematická a prírodovedná gramotnosť v základnej škole a bola úspešná s projektom Zvýšenie kvality vzdelávania na Základnej škole Klokočova 742 Hnúšťa.
Naším cieľom bolo a aj je venovať sa nielen menovaným gramotnostiam , ale aj ďalej pokračovať v zavádzaní inkluzívneho a rovnakého prístupu ku kvalitnému vzdelávaniu našich žiakov a tým zlepšiť ich výsledky a kompetencie.
Projekt bude realizovaný od 1.9.2019 do 31.8.2021. V rámci neho budeme poskytovať žiakom účelne strávený voľný čas po vyučovaní, kolegovia sa budú priebežne vzdelávať a škola si doplní materiál a pomôcky na realizáciu záujmových útvarov.
Všetko má slúžiť na zlepšenie, skvalitnenie našej práce so žiakmi a zároveň na zvýšenie našich pedagogických kompetencií, ale hlavne sústredenie sa na KAŽDÉHO žiaka, pretože každá detská bytosť si to zaslúži.
My už pracujeme ako usilovné včeličky.
- 18sep
Športová akadémia Mateja Tótha
Množstvo výskumov dokazuje, že pohyb a športovanie robí ľudí šťastnejšími a zdravším, preto sa aj naša škola zapojila do projektu 02 Športovej akadémie Mateja Tótha. Žiaci 1.-4.ročníka budú mať tréning od septembra 2019 dvakrát do týždňa vo forme hier a súťaží, ktorý vypracovali odborníci (športovci, fyzioterapeuti, psychológovia) pod záštitou nášho známeho olympijského víťaza Mateja Tótha. Tréningy budú viesť vyškolení kolegovia, tréneri.
Veríme , že našich žiakov obohatíme nielen o zdravší spôsob trávenia voľného času , ale i o stretnutie s naším olympionikom Matejom Tóthom, ktorý svojou tvrdou prácou a životným štýlom môže posilniť smerovanie našich žiakov.
A začíname...
- 15sep
Pozvánka
Milí rodičia, pozývame Vás na celoškolské rodičovské združenie,
ktoré sa uskutoční v pondelok 16.9.2019 o 15.00 hod. v jedálni školy.
Potom budú nasledovať triedne stretnutia.
- 12sep
- 12sep
Výstava ovocia a zeleniny v N. Skálniku
V pondelok 9.9., hoci v sprievode nepriaznivého počasia, navštívili žiaci 4.ročníka už 9.ročník výstavy ovocia a zeleniny v Nižnom Skálniku.Výstavu zorganizovalo občianske združenie Solenia.Po príchode a milom privítaní členkami tohto združenia si žiaci prezreli výsledky pestovateľského snaženia záhradkárov z nášho regiónu.Nechýbali tam rôzne odrody jabĺk ,hrušiek,sliviek, cibule, paradajky,paprika, zemiaky, ale aj druhy,ktoré žiaci nepoznali, ako sú mandle a dula. Veľmi príjemným spestrením boli pre nás súťaže v odhadovaní množstva alebo počtu zemiakov ,cibule či semienok, v skladaní puzzle,či v rýchlej orientácii sa medzi zeleninou a ovocím. Na záver pre nás naše milé hostiteľky pripravili občerstvenie v podobe rôznych ovocných koláčikov,jednohubiek a nápoja. Počasie nám nakoniec prialo a cestou domov sme spoznávali aj širšie okolie obce. Ďakujeme o.z. Solenia za príjemne a poučne strávené dopoludnie .
- 09sep
Dopravná výchova
Na začiatku školského roku sme si na 1. stupni opäť našli čas a popri iných septembrových povinností sme sa venovali aj dopravnej výchove. Prváčikovia besedovali s pracovníkom mestskej polície o tom, ako sa bezpečne dostať do školy, zopakovali si základné pravidlá, ktoré sú dôležité pre chodcov. Žiaci 2. - 4. ročníka si overili svoje vedomosti a zručnosti priamo na dopravnom ihrisku. Venovali sa dopravným značkám, jazde na bicykli a riešeniu konkrétnych dopravných situácií. Niektorí z nás sa zúčastnili aktivity v roli chodcov a svojím konaním sa snažili prispiesť k plynulosti cestnej premávky. Aj keď sme mnohé situácie už zažili veľakrát, naša bezpečnosť je prvoradá a opakovania v tomto prípade nikdy nie je dosť. Všetkým našim žiakom prajeme ďalší školský rok bez úrazov:) ER
- 22aug
Ako prázdninuje naša škola?
Ostáva pár dní, počas ktorých si naši žiaci môžu ešte vychutnať spoločne strávené chvíle so svojimi rodičmi. Škola sa už aktívne pripravuje, aby 2.9.2019 o 8.00 hod. privítala svojich žiakov. Čo ich čaká? Pekne vymaľované triedy s novými podlahami v niektorých triedach a chodbách, nový nábytok. Tých, ktorí sa tešia na futbal a hry, čaká nové ihrisko s umelou trávou. Školská kuchyňa dostala novú strechu. Po celej škole sa vznáša vôňa čistoty.
- 03sep
Ako vychovávať deti v súčasnom digitálnom svete ?
Nadmerné používanie technológií nám negatívne mení mozog, hovorí uznávaný český neurológ Martin Jan Stránský. Kde vidí najväčšie problémy súčasného človeka a ako v tomto digitálnom svete vychovávať deti?
Existuje čoraz viac odborníkov, ktorí v súvislosti s technológiami hovoria aj o závislosti, hlúpnutí a o tom, že náš mozog sa začína zmenšovať a že budúce generácie začnú degenerovať.
Technológie nás zbavujú určitých evolučných schopností
Toto tvrdenie je podložené aj rôznymi meraniami, pretože v neurológii už existujú metódy a prístroje, pomocou ktorých môžeme merať určité mozgové schopnosti, a tak ich porovnávať v tom, ako sa postupne menia. Odborníci tento proces sledujú už 15 rokov. Zisťujú, že niektoré intelektuálne a mozgové schopnosti plošne odpadávajú a v súčasnosti už aj vedia, že je to dôsledok používania technológií. Dnes sa niektorí ľudia pozerajú na obrazovky (televízia, mobil, počítač) priemerne 9 hodín denne. Z hľadiska evolúcie sme vytvorení pre iné veci, než len sedieť a pozerať sa na obrazovky.
Vieme síce, kde máme čo nájsť, ale prestávame medzi sebou komunikovať. Už je to aj dokázané. Ľudia používajú kratšie vety, klesá IQ, nevedia medzi sebou jednať a riešiť problémy, stávajú sa otrokmi technológií, ktoré ich nútia do určitého správania, ktoré im nie je biologicky a evolučne prirodzené.
Kadiaľ vedie nová cesta?
Ak ľudia naozaj čo najskôr v tomto smere nezačnú niečo robiť, môže sa stať, že úplne zhlúpnu. Martin Jan Stránský hovorí tiež, že si musíme uvedomiť, čo s nami technológie robia a musíme sa kolektívne rozhodnúť, že vytvoríme určité kritériá na ich používanie. Niekde sa to už aj deje. Napríklad Americká pediatrická akadémia zverejnila na začiatku tohto roka informáciu, že používanie počítačov by sa malo obmedziť u všetkých detí do 8 rokov. A ak sa používajú i pred týmto vekom, tak by sa mali používať iba hodinu denne, a to iba tak, že pri počítači sedí rodič s dieťaťom a majú spoločne používať tzv. interaktívne programy. Toto je, samozrejme, ideálny stav, ktorý však len málo rodičov dokáže dodržať.
Počítače obmedzujú vytváranie sietí v mozgu
Mozog sa učí u každého rovnako. Postupne sa vytvárajú spoje, ktoré sa na seba napájajú a vytvorí sa niečo, čo vyzerá ako strom. Potom sa stromy medzi sebou prepoja na úrovni konárov ako les. Takto si človek dokáže domýšľať veci, argumentovať, riešiť problémy a podobne. Čím viac „stromov“ sa dotýka, tým lepšie, pretože sa vytvára oveľa širšia sieť, nazývame ju aj engram (pamäťová stopa v centrálnom nervovom systéme). Ten zastupuje jednotlivé procesy alebo myšlienky. Človek má doslova väčšiu anatomickú zásobu, ktorú môže použiť pri riešení čohokoľvek. Keď človek používa počítač, tak myšlienky väčšinou s nikým neprediskutuje, nepoužíva iné cesty, ale iba registruje informácie a tie sa nedostávajú do konárov stromov, nepripoja sa. Informácie zostávajú v krátkodobej pamäti. Ak toto robí 7-9 hodín denne, mozog zostáva v neutrálnom bode a spoje sa netvoria. Hlavne pri používaní sociálnych sietí mozgová aktivita klesá. Dnes je už neurologicky dokázané, že ak z mozgu rodičov zmiznú niektoré neurologické trasy, tak aj ich deti sa narodia bez nich. V súčasnosti sa robia testy, v ktorých sa testuje slovník, povaha, schopnosť riešiť problémy. Toto všetko plošne u ľudí klesá a priamo to súvisí s mierou požívania obrazoviek a hlavne sociálnych sietí. Takmer každý rodič je svedkom toho, ako jeho dieťa chce vlastniť mobil a potom ho neustále používa, ba dokonca aj keď rodina večeria. Takýto obrázok dnes vidíte v mnohých rodinách.
Nebezpečné môžu byť sociálne siete, ale aj hry
Sociálne siete sú nielen pre dospelých, ale aj pre deti veľmi príťažlivé. Ide vlastne o umelo vytvorené a režírované divadlo, ktoré si vie každý vytvoriť a ak sa mu v ňom niečo nepáči, tak ho stopne. Takto si vytvárame svoj krásny, pohodlný a bezpečný svet. V tomto svete sú zraniteľnejšie dievčatá, pretože sa častejšie ako chlapci na sieťach ohovárajú a aj šikanujú. Potom sú oveľa náchylnejšie k tomu, aby utrpeli väčšie neurologické a neuropsychické škody. Chlapci sú zase náchylní k tomu, aby strávili 12-17 hodín denne pred počítačom a hrali hry, takže dnes v Číne a inde po svete vznikajú tzv. detoxikačné centrá pre závislých a v týchto centrách odborníci zisťujú, že najťažšie prípady sú práve chlapci.
Kedy počítač pomáha?
Ak človek používa počítač na to, aby riešil problémy a tým pádom sa dostáva k ďalším intelektuálnym procesom, môže to byť veľmi dobré a môže získať informácie a vytvoriť aj nový produkt. Mozog v takomto prípade pracuje a prehlbuje určité procesy. Problém je však v tom, že väčšina ľudí po 5 až 7 minútach, čo je priemerná doba koncentrácie na jednu vec, odbočí a pozrie sa na e-mail alebo správy. Pomocou počítača sa dá tvoriť, niekedy aj lepšie ako bez neho, ale vo všeobecnosti nie je to neurologicky a neurobiologicky prirodzené.
Kniha je lepšia ako počítač
Tiež je dokázané, že ak čokoľvek čítame z počítača, tak si pamätáme o tretinu menej, ako keď čítame z papiera. „Je to tým, že neurologicky a neurovizuálne čítame cez určité vzory, to znamená, že si pamätáme to, čo sme čítali tým spôsobom, ako by sme sa pozerali na obraz a je to zarámované na stránke. Keď si chceme zapamätať vetu a niekto sa nás spýta, ako znela tá veta, tak mozog funguje tak, že si vybaví obraz tej stránky. Na tej stránke si nájde vetu a potom sa chytí nejakého slova a tú vetu reťazovo vygeneruje. Toto počítač neponúka, pretože nerámuje, ale scrolluje, (to znamená, že postupne sťahuje a ponúka položky),“ upozorňuje neurológ. Tiež hovorí, že keď čítame z papiera, držíme ho v pravej ruke a pravá ruka ide do ľavého mozgu, ktorý je spojený s centrom reči, takže používame dve trasy naraz, aby sme si zapamätali jednu vec.
Pri čítaní článku v počítači si väčšinou nikdy nečítame článok dvakrát. Len ho rýchle prebehneme. A tak sa stávame pohodlnejšími, lenivejšími a bez premýšľania preberáme falošné normy, ktoré sú často v rozpore s naším evolučným tlakom. Takto sa medzi nami vytrácajú rozdiely, nemáme chuť sa sami dopátrať k pravde, čakáme, že niekto iný nám všetko naservíruje.
Počítače obmedzujú skutočnú komunikáciu
„Buď sa budeme snažiť o to, aby sme všetko to, čo sme evolúciou získali, uchovali aj pre ďalšie generácie alebo všetko odovzdáme do rúk technológiám, ktoré budú za nás i o nás v určitých veciach rozhodovať, ako to robí napríklad umelá inteligencia. A toto je tá najväčšia križovatka, na ktorej teraz stojíme. Odpoveď na túto otázku určí budúcnosť ľudstva,“ konštatuje Martin Jan Stránský.
Mgr.J.Juhaniaková - koordinátorka prevencie
Prihlásenie
Zvonenia
Štvrtok 23. 1. 2025Fotogaléria
zatiaľ žiadne údajeNaša škola je zapojená do týchto projektov:
NIE šikanovaNIE
Rozvojový projekt: ENVIROPROJEKT 2022
Bylinko - EXPERTI
Zvýšenie kvality vzdelávania na Základnej škole Klokočova