Ten projekt je podľa mňa úžasný. spoznáme nových ľudí, zlepšíme sa v angličtine a zistíme ako sa žije v iných krajinách.
![]()
Myslím si, že je to dosť zaujímavé a prospešné. Zdokonalíme sa v angličtine a spoznáme nevých ľudí. Navyše, stážisti sú veľmi milí. Vždy si ich obľúbim a vždy sa teším, keď sem príde niekto z inej krajiny.
![]()
Projekt je suprový. Zdokonaľuje to našu slovnú zásobu. Ich prezentácie sú veľmi zaujímavé a poučné. Aj ja by som takto chcela cestovať po svete.
![]()
Ľudia zo zahraničia by sem mohli chodiť častejšie. Vďaka projektu spoznávame iné zvyky a tradície.
![]()
Je to veľmi užitočné, že na našej škole sme sa mohli (nie prvýkrát) stretnúť so zahraničnými stážistami. Z toho, že sa veľa rozprávame o nich a o ich krajinách sa veľa dozvedáme nielen z geografickej stránky, ale istým spôsobom sa tak učíme viesť konverzáciu v inom jazyku.
K.V.
Dnes, 6. februára prebieha svetový deň bez mobilu. Telefóny teda povypínať a odložiť niekam nabok. Znie to jednoducho, ale dokážete vydržať aspoň deň bez mobilu?Život bez mobilov si už viacerí nevieme predstaviť. Má ho už väčšina z nás stále pri sebe. Či je to v autobuse, v práci alebo v škole. Niektorí sú na tomto zariadení priam závislí, a používajú ho aj v čase, keď sa to nesluší. Majú ich už dokonca i žiaci v prvom ročníku základnej školy.Pri dnešnom rozhovore odpovedali aj na tieto otázky: Máte mobilný telefón? /12 z 15 opýtaných detí má/,kedy ho najčastejšie používate? /keď idem von,rodičia mi zatelefonujú,kedy sa mám vrátiť 6/ z15, hrám sa na ňom hry 4/ z 15, mám ho ale nepoužívam ho 2/ z 15 /. M.Slov.
...žili raz, na radosť všetkých detí a mnohých dospelých, veľmi úspešní tvorcovia a zberatelia rozprávok a bájok. A tak sa mohli žiaci 3.B vďaka H. CH. Andersenovi, bratom Grimmovcom, P. Dobšinskému, Ch. Perraultovi ale aj iným autorom vybrať na neobyčajnú cestu do krajiny zázrakov. Každý žiak si vybral rozprávku, ktorú si prečítal a o ktorej informoval spolužiakov. Tak sme si predstavovali Cisárove nové, pre hlupákov neviditeľné šaty, múdreho Kocúra v čižmách, krásnu Snehulienku, Oddysea a Kyklopa, Škaredé káčatko, Tri prasiatka, Statočného krajčírika, ktorý múdrosťou premohol obra a iných hrdinov. Bola to milá prechádzka cestou rozprávok.
Aj keď sneh máme všetci radi, čakali sme naň dosť dlho. Zatiaľ si ju tretiaci približovali iba na hodinách výtvarnej výchovy - vyrábali snehuliakov z odpadového materiálu, kreslili, maľovali, lepili, otláčali. Konečne sa dočkali snehu a ich úloha počas polročných prázdnin je jednoznačná - postaviť snehuliaka, snehovú príšeru alebo inú stavbu, odfotiť a doniesť ukázať spolužiakom.
Tak ako každú zimu, aj túto žiaci 3.B nezabudli na vtáčiky, ktoré majú málo prirodzenej potravy. Už od začiatku zimy chováme sýkorky slnečnicou. Pomáha nám pri tom kŕmidlo na okennej parapete, ktoré vyrobil spolužiak Max so svojím šikovným otcom. Postupne sme pridali vlastnoručne vyrobené pochúťky z orechov, jabĺčok a semienok, ktoré sme kúpili v chovateľských potrebách. Pri výrobe sme využili prírodný a odpadový materiál. Vždy nás poteší, keď cez desiatovú prestávku desiatujú nielen deti, ale aj vtáčiky za oknom.