Výsledky okresného kola biologickej olympiády :
botanika - Sofia Jahodníková - 1.miesto
zoológia - Ema Kasáčová - 2.miesto
Výsledky okresného kola chemickej olympiády :
Ivan Brťka - 2.miesto Gratulujeme !!!
Výsledky okresného kola biologickej olympiády :
botanika - Sofia Jahodníková - 1.miesto
zoológia - Ema Kasáčová - 2.miesto
Výsledky okresného kola chemickej olympiády :
Ivan Brťka - 2.miesto Gratulujeme !!!
„ Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi“ Leonardo da Vinci
Svetový deň vody začal riešením mokrých matematických úloh, na hodinách slovenského jazyka a literatúry sa triedili slovné druhy a vybrané slová s vodnou tematikou. Potom sme vypracovávali rôzne zaujímavé úlohy o vode, besedovali a diskutovali o spôsoboch ochrany vody pred znečistením a možnostiach šetrenia vodou v domácnosti. Za pomoci zážitkového učenia žiaci zisťovali vlastnosti vody, ako je jej hustota, povrchové napätie ....... Stali sa z nich aj mladí bádatelia, v chemickom laboratóriu za pomoci žiakov deviateho ročníka filtrovali vodu. Výstupom z celodenných aktivít bola tvorba posteru, ktorý bol tiež zameraný na vodnú tematiku. V priebehu celého dňa deti získavali dôležité poznatky o dôležitosti vody pre každého z nás. KK
Nadácia Tesco vyhlásila druhé kolo grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáhame“, ktorého cieľom je podporiť všetky dobré projekty zamerané na zlepšenie prostredia, ktoré nás obklopuje a v ktorom žijeme.
Projekt našej školy „Pomôžme si navzájom“ postúpil do druhého kola grantového programu, kde projekty s najväčším počtom hlasov od zákazníkov spoločnosti Tesco získajú v jednotlivých regiónoch podporný grant. Dôvodom nášho zapojenia sa do tohto projektu bolo obnovenie a zveľadenie priestranstva v okolí našej školy za pomoci komunitnej spolupráce a tým vytvorenie trvalej hodnoty, ktorá by ostala aj pre ďalšie generácie detí. Našou snahou je vybudovať príjemné prostredie pre trávenie voľného času, deti a verejnosť vychovávať k ochrane životného prostredia, k pestovaniu verejnej zelene, zdôrazňovaniu dôležitosti separácie odpadu a uplatňovania ekologického myslenia a správania sa v každodennom živote. Ďalšou úlohou je podporiť participáciu verejnosti – rodičov, starých rodičov a pedagógov na zveľaďovaní životného prostredia prácou dobrovoľníkov.
Chceme Vám poďakovať za doterajšiu podporu a dôveru, ktorú aj naďalej vkladáme do Vašich rúk. Dúfame, že spoločne zažijeme radosť z možnosti zmeniť niečo v našom okolí.
V tomto duchu sa nieslo stretnutie prváčikov zo ZŠ Klokočova a predškolákov z MŠ Klokočova a MŠ Nábrežie Rimavy v telocvični základnej školy. Zdravý pohyb umocnil smiech, radosť a spokojnosť. Ďakujeme všetkým pani učiteľkám z materských škôlok za ich ochotu spolupracovať.
ML
Vážení rodičia,
oznamujeme Vám , že dňa 31.03.2017 bude z organizačných dôvodov skrátené vyučovanie. Vyučovanie sa ukončí o 11.30 hod.
ŠKD bude k dispozícii len do 13.00 hod. Stravovanie v ŠJ bude do 13.00 hod.
Za porozumenie ďakujeme.
Mgr.Ľ.Henčová
Všetkým rodičom, ktorí vedú svoje deti k úcte k učiteľom a spolupracujú s učiteľmi na spoločnom formovaní mladého človeka zo srdca ďakujeme.
Ďakujeme aj za to , že si dnes v Deň učiteľov na nás spomenuli a uvedomujú si hodnotu a naplnenosť našej práce.
Kolektív ZŠ
Žijeme rýchlo,lebo máme veľa práce.Kolegovia sú plní kreativity a obohacujú vyučovací proces o zaujímavé aktivity.Tak napr. len od 20.03.-24.03.2017 sa žiaci zúčastnili OK recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín,výtvarnej súťaže Komiks, biologickej a chemickej olympiády, bolo školské bádanie pri príležitosti Dňa vody a tvorivé dielne v ZUŠ "Fašiangy Turice...".Okrem toho pebiehali projektové a zážitkové učenia a niekoľko nádherných akcií pri príležitostí mesiaca knihy.Pripravoval sa zápis žiakov do 1.ročníka 2017/2018 a žiaci deviateho ročníka podpisovali prihlášky na stredné školy a aktívne sa pripravovali na testovanie T-9/2017. No a okrem toho kolegovia prekladajú žiakom učivo vyplývajúce z učebných osnov pre dané predmety.
Je to málo , alebo veľa? Posúďte sami.
Fašiangy, Turice, Veľká noc príde...
Práve táto ľudová pieseň bola podnetom pre žiakov ZŠ Klokočova a učiteľov ZUŠ v Hnúšti, aby sa stretli na workshope 22. marca 2017 a spojili nielen dlhodobé tradície kreťanských a pohanských zvykov so súčasnými trendami, ale aj tvorivé činnosti v hudobnom, tanečnom a výtvarnom odbore. Výsledkom jednotlivých kreatívnych činností (hra na ľahkoovládateľných hudobných nástrojoch, použitie orffových nástrojov, boom shakrov, zvonkohier, výroba kvetinových čeleniek a nácvik choreografie ľudového i moderného tanca) bola prezentácia prijatia tradície v „novom šate“ pred žiakmi druhého stupňa ZŠ Klokočova na záver tohto predpoludnia plného edukačných činností.
O spojenie tradícií a súčasných trendov, ZŠ a ZUŠ, odborov HO, VO a TO, žiakov a učiteľov dvoch škôl, žiakov mladších i starších, dievčat a chlapcov sa zaslúžili Mgr. Ľ. Henčová, Z. Dobošová, Mgr. G. Fussyová, Dis.art, P. Majoroš, DiS.art, E. Fussyová, A. Černáková a M. Nírházová.
Touto cestou chceme verejne poďakovať kolegom zo ZUŠ za ich ochotu - vo svojom voľnom čase, vo svojom umeleckom prostredí ukázať našim žiakom, ako môžu kreatívne prežiť voľný čas, spojiť tradíciu s dneškom a hlavne podieľať sa spoločne na jednom produkte/výsledku. Žiaci boli spokojní , lebo boli súčasťou nádherneho diania a dokázali, že na to majú, aj keď sa tejto umeleckej sfére doteraz nevenovali.
A je tu zase: "Marec, mesiac knihy." Tak sme sa znova všetci druháci vniesli do kúzelného sveta rozprávok, básní, či náučných textov ukrytých v múdrych encyklopédiách. Oboznámili sme sa a predstavili si prinesenú knižku, čítali sme si z nej s porozumením. Vyvrcholením bola čitateľská súťaž v rýchlom čítaní rozprávky, v ktorej sme si zvolili " kráľovnú čítania." Snaha bola veľká, no zvíťazila len tá najrýchlejšia. Korunovali sme žiačku Lan Anh Than, ktorá nám už viackrát dokázala, aký talent sa v nej skrýva. Na 2. mieste skončila Tamarka Ulická a na 3. mieste Filip Jursa. Všetkým čitateľom ešte raz srdečne blahoželám!
M.A.
Voda - je všade okolo nás, v nás, pod nami, nad nami, bez nej by život ani nebol možný. Mnohí si ani neuvedomujú, že jej cesta je skutočné dobrodružstvo. O ceste vody v kolobehu prírody, o znečisťovaní zásob pitnej vody a o tom, akú má voda cenu si žiaci IV. A triedy pripravili pre svojich spolužiakov krátke divadielko pod názvom ,,Dobrý skutok vody". 23. 3. si tak spolu zhrnuli a preopakovali poznatky o vode, ktorá je naším drahokamom, ktorým nesmieme plytvať, ani ho znečisťovať. E.U.
Pri príležitosti ,,Svetového meteorologického dňa" a ,,Svetového dňa vody" sa žiaci IV., V., VI., VII. a VIII. roč. zúčastnili Dňa otvorených dverí v regionálnom pracovisku SHMÚ v Banskej Bystrici. Žiaci si tu mali možnosť pozrieť ukážky, odborný výklad so zameraním na meteorológiu, hydrológiu, klimatológiu a monitorovanie kvality ovzdušia a vody. Pracovníci SHMÚ pripravili pre žiakov a širokú verejnosť päť stanovíšť. Na prvom sa premietal dokumentárny film so zameraním na problematiku vôd, druhé bolo zamerané na prezentáciu činnosti Centra predpovedí a výstrah, na ďalšom stanovišti prezentovala svoje služby Hydrológia. Žiaci mali možnosť vidieť ukážku špeciálneho vozidla na meranie prietokov, a tu si aj zasúťažili. Posledné stanovište bolo na klimatologickej stanici, ktorá bola umiestnená v hornej časti areálu SHMÚ. Žiaci videli, ako vyzerá zrážkomer, snehomer na meranie snehovej pokrývky, automatickú meteorologickú staničku s búdkou, ktorá meria smer a rýchlosť vetra,mrazomer, detektor zrážok, heliograf a rôzne teplomery na meranie teploty pôdy. Po prehliadke SHMÚ žiaci nakupovali v EURÓPE, kde aplikovali svoje znalosti z problematiky peňazí, nakupovania a zo zodpovedného a uváženého zaobchádzania s financiami. E.U.
Vo všetkých oblastiach života sa čoraz viac prejavuje globalizácia, uniformita, amerikanizácia a množstvo ďalších problémov, čím dochádza k odklonu od kultúrnych tradícií nášho národa, k preberaniu cudzích vzorcov správania, hodnotového systému. Deti neraz cudzie oblasti poznajú lepšie ako rodné. Práve základná škola by mala byť miestom oživovania a zachovávania regionálnych tradícií. Mala by dať priestor aj pre neučebnicové poznatky, skúsenosti a zážitky. Žiaci IV. A triedy spolu s pani učiteľkami priniesli do školy rôzne knihy a prospekty. z ktorých sa môžeme všeličo dozvedieť o našom regióne Gemer - Malohont. Mnohí ani netušili, že sú aj rozprávkové knihy, ktorých dej sa odohráva práve v tomto regióne a spisovateľ v ňom krásne opisuje jeho malebnú prírodu - Muránsku planinu, Kučelach, Stolické vrchy, Vepor atď. Učitelia v rámci regionálnej výchovy využívajú vo vyučovaní aj rôzne iné aktivizujúce metódy. E.U.
V piatkové popoludnie sa deti zo ŠKD preniesli do minulosti nášho mesta. Ako vyzeralo, kde sa nachádzalo jeho prvé námestie, prvá škola, budovy, známi ľudia ....
Náučnú prezentáciu s množstvom nových a zaujímavých informácií nám prišiel prezentovať pán Pliešovský, ktorý sa tejto tematike venoval už ako dieťa a pokračuje až dodnes. Ďakujeme
ŠKD
Prezentáciou Kolobeh vody v prírode a jej podoby si deti z ŠKD uvedomili, aký veľký význam má voda v živote ľudí, rastlín a živočíchov. Bez vody sa teda žiť nedá. Vážme si ju a neplytvajme ňou. Takto a aj inými aktivitami sme si pripomenuli Deň vody .
ŠKD
A znovu sme tu s krásnou oslavou slovenskej reči. Tieto slová od nášho najznámejšieho slovenského básnika Pavla Országha Hviezdoslava sme si pripomenuli znova vďaka tým, ktorí našu školu reprezentovali v okresnom kole umeleckého prednesu poézie a prózy v Rimavskej Sobote. A bola to reprezentácia úspešná, keďže žiaci F.Jahodníková / IV.A/, K.Humen /V.B / a J.Kúdelková / VII.roč./ sa umiestnili zhodne na III.mieste vo svojich kategóriách.
Takže znova blahoželáme a želáme veľa úspechov v Rimavskej Sobote, tentoraz pri reprezentácii našej školy v regionálnom kole súťaže Hviezdoslavov Kubín.
Návštevu knižnice sme si naplánovali aj my, deti z ŠKD. Dozvedeli sme sa ako a podľa čoho sa knihy triedia, ako sú v knižnici rozdelené, aké vekové kategórie čitateľov ju navštevujú a na záver sme si pozreli prezentáciu: Jarné zvyky a tradície, ktoré si pre nás pripravili tety knihovníčky.
ŠKD
Uprostred najdlhšieho horského pásma Slovenska, Slovenského rudohoria v Revúckej vrchovine, na sútoku Klenovskej a Tisovskej Rimavy, leží mesto Hnúšťa. Mesto vzniklo v roku 1960 zlúčením Hnúšte a Likiera. Jeho názov sa spája so slovom "húština" súvisiacim s okolitými hustými lesmi... Aj takýmto úvodným slovom o vzniku nášho mesta nám druhákom prišiel porozprávať p. Martin Pliešovský, ktorý si pre nás pripravil pútavý rozhovor spojený s peknou prezentáciou. Dozvedeli sme sa mnoho informácií o našej histórii: Prečo sa tu ľudia usadili? Ako vyzerala Hnúšťa kedysi? Kto bol Mikuláš a Peter Kubínyi? Kedy bola postavená budova našej školy? Kde stál kláštor červených mníchov?... A mnoho ďalších otázok spojených s pútavou odpoveďou. Príjemným zážitkom bolo prezerať si historické fotografie v porovnaní s tými dnešnými, a tak si lepšie uchovať informácie o našom peknom meste.
Ďakujeme, nezabudneme.
M.A.
Kedysi bol cukor spájaný len s obezitou, no dnes už odborníci hovoria o tom, že cukor je toxický biely jed a treba ho regulovať rovnako ako napríklad cigarety alebo alkohol. Trochu cukru možno nenarobí až také problémy, ale vieme, koľko ho prijmeme každý deň v nápojoch? Coca – cola nie je jediný prípad, kedy si ľudia neuvedomujú, koľko cukru obsahuje. Ten sa dnes totiž nachádza takmer v každom nápoji, či už siahneme po ochutenej minerálke, ovocnom džúse a niektorí dokonca aj po energetických nápojoch. V rámci dnešných aktivít ku Dňu vody sme si urobili prieskum, kde sme zisťovali, koľko cukru sa nachádza v našich obľúbených nápojoch. Z nášho prieskumu je jednoznačným víťazom čistá alebo minerálna voda, ktorá neobsahuje žiaden zbytočný cukor. Výsledky nášho prieskumu si môžete pozrieť na priloženej fotografii.
K.V.
V marci žiakom našej školy pracovníčky Knižnice prof.Š.Pasiara v Hnúšti sprostredkovali zaujímavé besedy s pánom Dušanom Valentom, vedcom, rodákom z Hnúšte. Previedol nás svetom dinosaurov, vesmírom, priblížil veľké záhady histórie, pyramídy, sochy na veľkonočných ostrovoch a pod. Všetko, čo sme sa dozvedeli, bolo nielen zaujímavé, ale žiaci poznatky využijú na geografii, dejepise, prírodovede a iných predmetoch. Zažili sme jednu z vyučovacích foriem, ako sa zábavne učiť.
Pani Garlátyovej a Kyseľovej týmto ďakujeme za príjemnú a užitočnú spoluprácu.
ML
Dňa 22.3.2017 sa naši žiaci zúčastnili na vyhodnotení a ocenení víťazných prác súťaže v tvorbe komiksu v ZŠ Pavla Dobšinského v Rimavskej Sobote. Usporiadatelia súťaže nás srdečne privítali a naši žiaci mali možnosť prostredníctvom zaujímavej prezentácie oboznámiť sa so životom a dielom Pavla Dobšinského. Žiaci pod vedením vyučujúcich nám pripravili krásny a poučný program, ako aj milé pohostenie.
Do súťaže sa zapojilo 27 škôl a to nielen z nášho okresu, ale aj z Lučenca, Banskej Bystrice a Bratislavy. Odborná porota posudzovala 100 výtvarných prác v troch kategóriach. Naši žiaci získali v každej kategórii krásne 2. miesta, čo považujem za veľký úspech pre našu školu. V I. kategórii zvíťazili žiačky Fatima JAHODNÍKOVÁ a Viktória TÓTHOVÁ zo IV.A triedy, v II. kategórii Robert KARAS a Radovan STRUHÁR zo VI.A triedy a v III. kategórii Veronika PAROBEKOVÁ a Than Quynh TRANG z VIII.ročníka.
Víťazom srdečne blahoželáme a všetkým žiakom prajeme veľa tvorivých nápadov a úspechov v ďalších výtvarných súťažiach.
E.H.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Powered by aSc EduPage