• Iniciatíve sa medze nekladú

• Žiaci piateho ročníka si pre nás v triede pripravili prekvapenie. Predsa si o sopkách nebudeme len čítať a pozerať videá. Využili možnosť ukázať nám sopku v akcii. S realizáciou projektu im pomohla pani riaditeľka CVČ Zlatka Vinclavová.

• SUPERSCHOPNOSTI SUPERPOČTÁROV A SUPERPOČTÁRIEK

•            Štvrtáci chceli zistiť, či disponujú matematickými SUPERSCHOPNOSŤAMI, a tak spoločne s  pani učiteľkou  vyhlásili  MATEMATICKÝ TUTORIÁL, ktorý prebiehal počas mesiaca január. Do tutoriálu sa zapojilo 10 odvážlivcov, ale len siedmim z nich sa podarilo zotrvať a úspešne (bez chýb) vypočítať spolu 400 príkladov zameraných na písomné sčitovanie a odčitovanie do 10 000, premenu jednotiek dĺžky a času, násobenie a delenie do 100. Pozor, išli aj na vyšší level, delili a násobili dvojciferné čísla. Za svoju odvedenú prácu dostali CERTIFIKÁT, pekné ceny, ktoré určite využijú pri ďalšej svojej úspešnej práci a samozrejme pár jednotiek z matematiky. Našimi SUPERPOČTÁRMI A SUPERPOČTÁRKAMI sú: MATÚŠ ŠALIGA, MAREK ŠALIGA, SARAH ČIPKOVÁ, JURAJ KOVALANČÍK, MATÚŠ JURICIN, MAKSIM GRIGORIJ ŠAMIN A EMKA MIADOKOVÁ.

Úspešným SUPERMATIKÁROM a SUPERMATIKÁRKAM gratulujeme !

• BUĎ FIT!

• Pohyb je všade okolo nás. Je základným prejavom života organizmu, u človeka jedna zo základných životných potrieb – umožňuje rast, vývin, dozrievanie a formovanie. V aktivitách detí zaujíma významné miesto. Deti prežívajú radosť z pohybu, z hry, z telesných cvičení. V rámci spolupráce našej školy s materskými školami sme aj tento rok uskutočnili spoločné cvičenie v našej telocvični. Privítali sme budúcich prváčikov z obidvoch materských škôl. Minulý týždeň k nám zavítali žiaci z MŠ na Ulici Klokočova a dnes budúci prváčikovia z MŠ Nábrežie Rimavy. Cvičenie pozostávalo z rozcvičky, v ktorej si deti vyskúšali pohyby rôznych zvieratiek, trochu si zasúťažili, prekonávali rôzne prekážky, robili netradičné aktivity s netradičným náčiním, ako sú štipce, plastové vrchnáky, papierové loptičky, zahrali sa dve pohybové hry. Za snahu dostali sladkosť a medailu za účasť. Dúfam, že týmito aktivitami sme ešte viac povzbudili záujem detí o cvičenie. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu s detičkami z MŠ. E.U.