Dnes som si pre žiakov IV.B triedy pripravila netradičnú hodinu matematiky. Jej cieľom bolo porovnať ceny vybraných druhov potravín v rôznych obchodoch, zistiť najvýhodnejší nákup a ich finančný rozdiel. Na moje prekvapenie táto téma žiakom nebola cudzia. Viacerí rodičia majú prehľad, kde je ktorý tovar lacnejší najmä z letákov a neváhajú za ním prejsť o pár metrov viac. Keďže si mali vybrať 2 sladkosti do hodnoty 1€/MDD/,rozhodli sa pre 1 čokoládu Milka a Horalku. Na začiatku vyučovacej hodiny sme si zvolili zapisovateľa, ktorý vytvoril tabuľku s názvami obchodov, ktoré navštívime. Spolu sme ich navštívili 4 a vybrané dvojice postupne diktovali zapisovateľke zistené ceny v jednotlivých obchodoch. Nakoniec zistili, že iba v jednom obchode im tieto 2 sladkosti vyjdú za 1€ a to v Tescu, kde sme ich aj následne kúpili. V COOP- Jednote by nás nákup vyšiel 1,71€,takže sme ušetrili 73 centov,čo nie je málo! Takéto rozvíjanie finančnej gramotnosti sa žiakom veľmi páčilo. Aj doma by ste ju mohli rozvíjať trebárs aj hrami Monopoly či Dostihmi a stávkami. M.Slov.